Dom » Nieruchomość

Zwiększyła się liczba gotowych mieszkań na rynku pierwotnym

Zwiększyła się liczba gotowych mieszkań na rynku pierwotnym
Zobacz więcej zdjęć »
Jak wynika z ostatniej edycji raportów „Pierwotny rynek mieszkaniowy” opracowanych przez Dział Badań i Analiz firmy Emmerson S.A., na przestrzeni IV kwartału 2011 r. zwiększyła się liczba gotowych mieszkań deweloperskich we wszystkich pięciu głównych rynkach mieszkaniowych.

Poniżej przedstawiono zestawienie zawierające liczbę gotowych mieszkań w głównych miastach od I kwartału 2010 r. do IV kwartału 2011 r.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Największą część oferty gotowe lokale mieszkalne stanowią na rynku pierwotnym w Poznaniu, z kolei najmniejszą we Wrocławiu. W stolicy średnio, co czwarte nowe mieszkanie zostało już ukończone. Należy zaznaczyć, że liczba gotowych lokali mieszkalnych znajdujących się w sprzedaży, może dużo powiedzieć o rozwoju wypadków na danym rynku mieszkaniowym. Wynika to z faktu, że gdy sytuacja zmierza w dobrym kierunku deweloperom udaje się znaleźć kupców na mieszkania, jeszcze przed ostatecznym ukończeniem inwestycji. Z drugiej strony duża liczba dostępnych ukończonych mieszkań, może świadczyć o problemach firm z branży ze znalezieniem chętnych na nowe jednostki mieszkalne.

Warto podkreślić, że deweloperom zależy na sprzedaży jak największej liczby mieszkań we wczesnym stadium projektów, nawet jeszcze przed wbiciem przysłowiowej pierwszej łopaty. Dotyczy to zwłaszcza mniejszych firm, które wykorzystują pozyskane w ten sposób środki finansowe na realizację kolejnych etapów inwestycji. Ponadto obecnie banki przed przyznaniem kredytu inwestycyjnego na nowy projekt oczekują, żeby przynajmniej część nieistniejących jeszcze lokali miała już nowych właścicieli. Właśnie z tej przyczyny obecnie deweloperzy coraz częściej prowadzą przedsprzedaż, oferując mieszkania w nierozpoczętych jeszcze projektach na korzystniejszych warunkach, niż ma to miejsce dla inwestycji znajdujących się w stadium realizacji.

Emmerson S.A.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Emmerson S.A.

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »