Kobieta, zdrowie, uroda » Dziecko

Aby tylko się popluskać

Aby tylko się popluskać
Zobacz więcej zdjęć »
Jedną z największych letnich atrakcji z dzieciństwa zawsze były zabawy w wodzie. Mokre igraszki są źródłem radości, a także... zdrowia, bo stymulują prawidłowy rozwój maluchów!

Samo zdrowie
Chwile spędzone w wodzie mają zbawienny wpływ na dziecko i stymulują jego rozwój psychoruchowy oraz koordynację. Oswajamy malucha ze zmianami temperatury, uodporniamy na infekcje. Dziecko uczy się również zachowania równowagi, bawi się oporem wody.

Dmuchane źródło radości
Pierwsze spotkanie z wodą zawsze jest sporym wydarzeniem w życiu dziecka. Zanim zabierzemy dziecko na basen lub nad jezioro lub morze, warto pomyśleć o wprowadzeniu go w świat mokrej przyjemności. Sposobem na oswojenie malucha z wodą może być wstawienie do ogrodu dmuchanego basenu. - Producenci zastrzegają, że tego typu produkty przeznaczone są dla dzieci powyżej trzeciego roku życia. Młodsze dzieci można wsadzić najpierw do małego leżaczka do kąpieli. Oczywiście w obu przypadkach dziecko bawiące się w wodzie zawsze należy mieć na oku! - przestrzega Janusz Kulas ze Sport-shop.pl.

Przydomowy basen to lepsze rozwiązanie niż wizyta na basenie z chlorowaną wodą, gdzie dziecko narażone jest na podrażnienia skóry, oczu i uszu. Pamiętajmy też o tym, że zanim zanurzymy dziecko w baseniku, należy zwrócić uwagę na odpowiednią temperaturę wody.

Oczy szeroko otwarte
...ze zdumienia - to efekt jaki osiągniemy dzięki wymyślnemu, kolorowemu designowi basenów. Dzieci zaczynają rozpoznawać kolory około 30 miesiąca życia. Edukację zaczynamy od barw podstawowych, stopniowo wprowadzając malucha w świat pomarańczy, fioletów i różów, pokazując mu fantazyjne rysunki słońca, kwiatów i stworków.

Najlepszą metodą nauki jest zabawa. Wodne pluskanie w zaciszu przydomowego ogrodu, w otoczeniu kolorów i promieni słońca, będzie dobrodziejstwem dla rozwoju fizycznego i intelektualnego naszych dzieci. To również doskonały sposób na wspólne spędzania wolnego czasu - zarówno w gronie innych maluchów, jak i pod opieką rodziców.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Artefakt

Komentarze (4)

 • avatar
  kosmopolitka1 2012-04-12 19:52:08

  Mojej córeczce wanna nie przeszkadza, ważne, że ma wodę, którą może rozchlapywać na wszystkie strony :-)

 • avatar
  iwa44 2012-04-12 11:29:03

  sama pamiętam że jako dziecko uciekałam rodzicom by popluskać się w rzece która była nie większa od dzisiejszych brodzików prysznicowych :0

 • avatar
  michalina99 2011-08-18 12:08:49

  Szkoda, że kończą się wakacje. Moja mała uwielbia baseny i wszelkiego rodzaju gadżety do wody.

 • braziliana
  braziliana 2011-07-18 13:44:29

  ale fajne :) nawet nie wiedziałam, że to az tak pozytywnie wpływa na rozwój dziecka !


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 10 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »