Kobieta, zdrowie, uroda » Uroda

Czego możemy się spodziewać po keratynowym prostowaniu włosów?

Czego możemy się spodziewać po keratynowym prostowaniu włosów?
Zobacz więcej zdjęć »
Keratynowe prostowanie włosów to zabieg posiadający swoje korzenie w brazylijskich metodach odżywiania i odbudowywania włosów. Decydując się na ten sposób zadbania o własną fryzurę należy pamiętać, że jest to zabieg przede wszystkim regenerujący włosy, a nie metoda ich prostowania.

Na czym polega BKT

Tłumacząc zasadę działania zabiegu jakim jest BKT (Brazilian Keratin Treatment), trzeba zacząć od powodu dla którego się go wykonuje. Ten rodzaj pielęgnacji włosów narodził się w regionie, gdzie panie w większości mają problem z kręcącymi się, zniszczonymi w wyniku działania promieni słonecznych włosami. Jest on odpowiedzią na pytanie: “Jak najlepiej odżywić i zregenerować niekompletną strukturę włosa?”. Keratyna jako podstawowy budulec naszych włosów stała się niezbędnym elementem opisywanego zabiegu. Zostaje ona “wprasowana” w powstałe przerwy i odbudowuje utraconą formę już na poziomie pojedynczego włosa. Dzięki użycia wysokiej temperatury, uzyskuje się estetycznie wyglądający połysk oraz odświeżoną i wygładzoną fryzurę.

Kto powinien skorzystać z keratynowego prostowania?

BKT kierowany jest przede wszystkim do tych osób, które regularnie dbają o swoje włosy.  Zabieg keratynowy jest polecany każdemu, kto ma suche, łamliwe, zniszczone lub matowe włosy, często trudne do uczesania, nienaturalnie napuszone. Zbyt zniszczone mogą po takim zabiegu zacząć się wykruszać co będzie efektem zupełnie odwrotnych do oczekiwanego. Jak wcześniej wspominałem, z tej formy pielęgnacji powinny skorzystać osoby chcące dodatkowo zregenerować swoją fryzurę oraz na pewien czas zapewnić jej nietuzinkowy blask połączony z efektem wyprostowanych włosów. Ci, którzy regularnie chodzą na basen, powinni zastanowić się nad innymi alternatywami.


Jako doświadczony salon fryzjerski opole polecamy skorzystanie z zabiegu BKT pamiętając o kilku końcowych zasadach. Po zabiegu nie należy myć włosów przez 2-3 dni. W ciągu kilku pierwszych dni po zabiegu nie należy także zgniatać włosów, np. nie wiązać ich w kucyk czy spinać klamerkami. Po tym okresie należy używać szamponów bez soli, stosować keratynowe odżywki oraz maski bez silikonów. Należy zrezygnować z produktów do stylizacji zawierających alkohol, ponieważ wysuszają one włosy. Zapraszamy do salonu!Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Magic Mike

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »