Rozrywka i wypoczynek » Sport

Duofootball w Polsce

Zobacz więcej zdjęć »
Szybka wymiana piłki, duża ilość bramek, gra na 100% przez cały mecz to cechy charakterystyczne nowej odmiany piłki nożnej.

Duofootball to nowa odmiana piłki nożnej, która zdobywa coraz większą popularność w Europie. Pierwsze mecze rozgrywane były w Europie Zachodniej przy okazji większych imprez (Mistrzostwa Świata w Niemczech, Europy, finały Ligi Mistrzów, finały Pucharu UEFA) i były idealnym sposobem dla kibiców na aktywne spędzanie czasu przed samymi meczami. W związku ze zwiększającym się zainteresowaniem zaczęto organizować turnieje, już bez podpierania się dużymi imprezami.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Pierwszy DUOFOOTBALL 90minut.org CUP odbył się w Polsce 30-31 maja 2009 roku w Tarnowie Podgórnym k. Poznania i spotkał się z dużym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział 46 drużyn (duetów piłkarskich) – w tym młodzi zawodnicy Sportingu Lizbona, którzy przebywali w tym czasie na zgrupowaniu w Tarnowie Podgórnym. Drużyny walczyły ze sobą zawzięcie o każdy punkt. Za tym, że duofootball to szybka, dynamiczna gra, w której nie ma miejsca na grę na czas, bezbramkowe remisy i długie wymiany podań przemawiają fakty -  zwycięska drużyna Classic 1 w 13 meczach zdobyła 167 bramek.

Mecze rozgrywane były na boisku o wymiarach 8x12 m, otoczonym bandami o wysokości jednego metra. Bramki miały wymiar 2x1,20 m, a drużyny składały się z 2 zawodników podstawowych i 2 rezerwowych. 7 minut to czas trwania meczu. Ciekawostką może być fakt, że w duofootball obowiązuje całkowity zakaz gry wślizgiem

„Chcieliśmy pokazać, że duofootball to świetna zabawa i ciekawa alternatywa na aktywne spędzenie wolnego czasu. Stwierdzam, że to się nam udało w 100%” – powiedział po zakończeniu turnieju Hubert Marchewka, przedstawiciel marek RazorPit® oraz 90minut.org, które były jednymi ze sponsorów Duofootball Cup.

Kolejna edycje Duofootball Cup odbędą się w najbliższych kilku miesiącach. Szczegóły wkrótce.

Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.