Kobieta, zdrowie, uroda » Dziecko

Meble jak nowe na Dzień Dziecka

Meble jak nowe na Dzień Dziecka
Zobacz więcej zdjęć »
Każdy rodzic chce by jego dziecko miało miły i przytulny pokój, w którym będzie się czuło dobrze i bezpiecznie. W pokoju dziecięcym najważniejszym elementem są meble, które często są przez dziecko mocno eksploatowane.

 Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka warto zadbać by pokój dziecka był kolorowy i bajeczny. Jeśli masz w domu drewniane mebelki, które nie są już najnowsze, możesz w prosty sposób nadać im piękny wygląd i blask. 

Bajkowe i kolorowe mebelki do dziecięcego pokoju możemy wyczarować sami. Wystarczy odświeżyć te stare lub jeśli dopiero urządzamy królestwo pociechy, za niewielkie pieniądze możemy kupić używane i samodzielnie je odnowić. Pomalowanie drewna jest najprostszym i najbardziej efektownym rozwiązaniem, dzięki któremu pokój dziecka nabierze nowego wyglądu. Zastosowanie lakieru, lakierobejcy czy emalii do odnowy mebli sprawi, iż uzyskamy piękny i trwały efekt. 

O czym należy pamiętać przygotowując się do odnawiania dziecięcych mebli? Przede wszystkim o bezpieczeństwie. Wszystkie produkty drewno ochronne używane w pokoju dziecka powinny spełniać normy unijne. Do odnowienia dziecięcych mebli najlepiej wykorzystać szybkoschnące lakiery, lakierobejce lub emalie, które mają delikatny i niedrażniący zapach. Lakiery podkreślają naturalny kolor drewna, nie zmieniając jego koloru. Lakierobejce barwią drewniane powierzchnie, podkreślając rysunek słojów i nadając im delikatny połysk. Z kolei emalie nadają powierzchniom trwały kolor i zapewniają całkowite krycie. Przed przystąpieniem do malowania mebli należy je najpierw przetrzeć papierem ściernym o gradacji P120 do P180, a następnie oczyścić. Prace renowacyjne pójdą dużo szybciej, jeśli wybierzemy produkt szybkoschnący. Będzie on suchy w dotyku już po 20 minutach od nałożenia, a po godzinie możemy nałożyć drugą warstwę.

- Środki do ochrony drewna w pokoju dziecięcym muszą być dobrane ze szczególną starannością. Ważne jest, aby produkt użyty do malowania drewnianych powierzchni nie zawierał w swoim składzie substancji niebezpiecznych i szkodliwych dla zdrowia – mówi Andrzej Wójcik, doradca techniczny firmy Altax. Szybkoschnące lakiery, lakierobejce i emalie do wnętrz firmy Altax spełniają europejską normę „BEZPIECZEŃSTWO ZABAWEK”, dlatego idealnie nadają się do malowania mebli i innych drewnianych elementów znajdujących się w pokojach dziecięcych. Posiadają również bogatą gamę kolorystyczną, by każdy mógł znaleźć coś dla siebie.– dodaje. 

Wiele osób obawia się wykonywania samodzielnej renowacji. Wydaje im się, że jest to bardzo pracochłonne, i że nie mają odpowiednich umiejętności. Nic bardziej mylnego! Sięgając po odpowiednie środki można szybko i tanio wyczarować nowe wnętrze. Żeby pokój dziecka wyglądał jeszcze ładniej, poza pomalowaniem mebli można użyć gotowe szablony z ulubionymi postaciami dziecka z bajek oraz wymienić uchwyty na bardziej kolorowe i wesołe.
Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

FortePR s.c.

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »