Gospodarka » Żywność
Staropolski Majonez Świdnicki
Zobacz więcej zdjęć » |
Zyskał ją w 1756 roku na dworze księcia Richelieu we Francji. Kucharz, który go przez przypadek wynalazł, tak zachwycił się swoim kulinarnym odkryciem, że natychmiast postanowił je ochrzcić.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
I nazwał sos: „Mahonnaise" - na cześć odbitego z Brytyjskich rąk portu Mohon... Tymczasem Polacy używali go od dawna, ale nie nadali mu nazwy. Produkowany od ponad 23 lat Majonez Świdnicki ma także bardzo długi rodowód, sięgający czasów Polski szlacheckiej. Swój wyjątkowy smak zawdzięcza tradycyjnej, staropolskiej recepturze. Sos majonezowy o prawie identycznym smaku jak Majonez Świdnicki był popisowym dodatkiem świątecznym na stole rodu Svobodów, mieszkających w należącym niegdyś do Polski Lwowie. Przepis na niego zapisany został w pamiętniku jednej z córek Svobodów i w ten sposób przekazywano go z pokolenia na pokolenie. Podczas II wojny światowej pamiętnik z przepisem zaginął, ale pamięć po świetnym majonezie w rodzinie pozostała. A wraz z nią receptura na staropolski i lwowski zarazem majonez dotarła do Świdnicy i przekazano ją firmie M&J. Majonez Świdnicki wolny jest od konserwantów i sztucznych barwników. Produkowany jest z dodatkiem kwasku cytrynowego na bazie oleju rzepakowego o niskiej zawartości kwasu erukowego. Znakomicie nadaje się do sporządzania sałatek ze świeżych warzyw i owoców, jako dodatek do ryb, owoców morza, wędlin, jaj, kanapek oraz ich dekoracji. Jest także smacznym składnikiem sosów na zimno.
Jego niepowtarzalnym smakiem, wspaniałą lekką konsystencją zachwycił się znany z Big Brother'a Klaudiusz Sevkovic, znakomity kucharz, podróżnik i wielbiciel piłki nożnej. Odkąd go skosztował, nie wyobraża sobie sałatki czy kanapki z innym tego typu produktem.
Nadesłał:
ossy12
|
Komentarze (0)