Rozrywka i wypoczynek » Sport

Tedex SUPREMIS Rally Team gotowy do walki!

Tedex SUPREMIS Rally Team gotowy do walki!
Zobacz więcej zdjęć »
W minioną niedzielę zakończył się 66. Rajd Polski, ósma eliminacja Rajdowych Mistrzostw Świata. To wielkie rajdowe święto przyciągnęło na odcinki specjalne tłumy polskich kibiców, których większość miała okazję po raz pierwszy zobaczyć zmagania najlepszych kierowców świata.

Organizacja FIA, teamy producenckie oraz sami zawodnicy ocenili ten rajd jako perfekcyjną rundę, zarówno pod względem organizacyjnym, jak również biorąc pod uwagę widowisko. Przejazdy Loeba, Latvali czy Novikova jeszcze długo były komentowane przez rajdowych fanów, których większość już teraz zapowiedziała, że na pewno wróci na Rajd Polski. Wśród oglądających było wielu czynnych zawodników, którzy podczas polskiej rundy mistrzostw świata przyjęli rolę widzów, śledzących poczynania najlepszych. Jako kibice na Rajdzie Polski pojawili się Paweł Hankiewicz i Agnieszka Wierzchowska, znani z tras Rajdowego Pucharu Polski. Załoga Tedex SUPREMIS Rally Team gorąco dopingowała Michała i Grzegorza Bębenków, również reprezentujących barwy firmy Tedex. Bracia z Bochni nie zawiedli, zwyciężając w grupie N i plasując się w pierwszej dziesiątce klasyfikacji generalnej, tuż za autami WRC.

Emocje związane z polską rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata powoli opadają, a Paweł Hankiewicz i Agnieszka Wierzchowska przygotowują się już o kolejnych występów na trasach Rajdowego Pucharu Polski. W drugi weekend lipca duet Tedex SUPREMIS Rally Team wystartuje w Rajdzie Karkonoskim, a dwa tygodnie później w szutrowym Kormoranie. Podczas Rajdu Karkonoskiego zawodnicy pokonają sześć asfaltowych odcinków specjalnych, w tym 4-kilometrowy SuperOes w Jeleniej Górze. Rajd Kormoran składa się z ośmiu szutrowych oesów o łącznej długości 85 kilometrów. Baza rajdu zlokalizowana została w Braniewie. Wraz z przygotowaniami do Rajdu Karkonoskiego trwają prace nad przystosowaniem Hondy Civic Type R do zmagań na szutrach. Aby podczas Rajdu Kormoran jechać szybkim tempem już od pierwszego kilometra, zespół Tedex SUPREMIS Rally Team planuje także przeprowadzić testy samochodu na luźnej nawierzchni. Informacje o testach dostępne będą na stronie www.Platinum-Events.pl Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Rallymedia

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »