Dom » Wnętrza

3 tanie sposoby na odmianę swojego wnętrza

3 tanie sposoby na odmianę swojego wnętrza
Zobacz więcej zdjęć »
Przychodzi taki czas, że odczuwamy potrzebę dokonania jakiejś zmiany w swoim mieszkaniu. Często niedużej, ale chcemy odmienić jego wygląd, odświeżyć, może zmienić kolorystykę. Przedstawiamy 3 proste sposoby na wprowadzenie do mieszkania powiewu świeżości.

Każdy z nas potrzebuje od czasu zmian w swoim życiu. Jedną z takich zmian może być własne mieszkanie czy dom. Ingerując w jego wystrój można odmienić panujący w nim klimat, przystosować go bardziej do panującej mody czy nowych trendów. Dzisiaj przedstawione zostaną 3 proste i tanie sposoby na skuteczną odmianę swoich wnętrz.

Dekoracje okienne - firanki i zasłony na wymiar

Okno jest elementem każdego pomieszczenia użytkowego w mieszkaniu. Pełni bardzo ważną funkcję i zwraca na siebie uwagę, dlatego przykładamy dużą uwagę temu, aby je odpowiednio udekorować. Warto poświęcić na to trochę czasu, ponieważ ciekawa aranżacja okna może mieć zasadniczy wpływ na odbiór całego pomieszczenia. Jeśli spowszedniały nam już wiszące od dawna firanki i nic nie wnoszące do wystroju zasłony, to oznaka, że najwyższy czas na zmiany. Dobrym pomysłem w tym zakresie będzie odwiedzeni zakładu krawieckiego, który specjalizuje się w szyciu firan i zasłon. Tym sposobem otrzymujemy szersze możliwości w zakresie doboru materiału, kolorystyki czy sposobu upięcia zasłon i firan. Dobry krawiec czy krawcowa zaproponuje ciekawe rozwiązania idealnie odpowiadające potrzebom danego pokoju czy salonu. Zastosowanie ciekawej kolorystyki korespondującej z innymi elementami wystroju wnętrza oraz zastosowanie oryginalnej koncepcji dekoracji okiennej będzie zdecydowanie jednym z bardziej wyróżniających się sposobów na zwiększenie atrakcyjności wnętrza. Pomocni w tym zakresie mogą być dekoratorzy wnętrz, którzy specjalizują się także w dekoracjach okiennych.

Pokrowce na kanapy i krzesła

Obecne meble wypoczynkowe uległy zużyciu? Pojawiły się przetarcia, zmienił się kolor czy pojawiły się plamy? A może po prostu dany mebel przestał być modny, atrakcyjny i nie wygląda dobrze? W takiej sytuacji nie ma potrzeby wymieniać meble na nowe. Wszak opisujemy tutaj tanie sposoby na zmianę wystroju wnętrz. W takiej sytuacji rozwiązaniem może być zastosowanie pokrowców na kanapy, krzesła, sofy, fotele. Jest to sposób tani i skuteczny. Dzięki zastosowaniu wymienionych pokrowców otrzymujemy:

  • całkowitą odmianę wyglądu mebli,

  • dowolność w wyborze materiału i kolorystyki,

  • możliwość szybkiej wymiany na inne przy zmianie pozostałych mebli czy elementów dekoracyjnych,

  • możliwość zdjęcia i wyprania,

  • ochrona mebla przed zaplamieniem, przetarciem,

  • uzyskanie wizualnie nowych mebli.

Lista korzyści jest zdumiewająco duża. Pokrowce tego typu można zamówić w zakładzie krawieckim, który świadczy usługę szycia na wymiar pokrowców na meble. Sposób ten jest łatwy w zastosowaniu i nie generuje dużych kosztów. Efekt jaki daje, może przekroczyć oczekiwania. Warto uwzględnić ten pomysł obmyślając nowe zmiany we własnym mieszkaniu.

Poduszki - to także istotny element dekoracyjny

Z pozoru błahy element, do którego niektórzy nie przywiązują dużej wagi. Jednak nawet nieduże poduszki spoczywające na sofie potrafią wnieść nową jakość do przestrzeni. Bardzo interesująco wyglądają poduszki w kontrastowych kolorach do sofy i pozostałych mebli. Tutaj dobór materiału i koloru jest dowolny i wszystko zależy od własnych upodobań i odczuć estetycznych. Można zainwestować w nowe poduszki, lub po prostu zastosować nową poszewkę. Bardzo elegancko wyglądają poduszki jednokolorowe, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby eksperymentować z bardziej odważnymi wzorami i kolorystyką. Uszycie czy zakup poduszki oraz poszewek to koszt bardzo mały, a jednak znaczący w kontekście taniego wyposażenia domu w akcesoria dekoracyjne i użytkowe.

Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

darek87

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Dziś:
Wojtek Drewniak (HBC) w Empik Kazimierz, Kraków, ul. Podgórska 34, godz. 18:00
Za 1 dzień:
Agnieszka Krawczyk - spotkanie autorskie w empik Bonarka, Kraków, 27.04, godz. 18:30
Wróźbita Maciej z wizytą w empiku Bonarka, Kraków, 26.04, godz.18:00
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »