Firma » Biznes
5. edycja programu akceleracyjnego Huge Thing zakończona
Zobacz więcej zdjęć » |
Do 5. edycji programu akceleracyjnego Huge Thing zakwalifikowały się: PingFin, Pergam.in, BankMail, Metrisco, Limitless, HeyRents, QueryStorm, FXManago, GameHR, Contract Checker, Supozu. Start-upy brały udział w warsztatach i sesjach mentoringowych oraz pracowały pod czujnym okiem tutorów i opiekunów z Alior Banku. W trakcie programu, podobnie jak w przypadku poprzedniej edycji, zespoły wzięły udział w wyczekiwanym biznesowym „Speed Datingu", w trakcie którego mieli szansę przekonać 12 potencjalnych inwestorów do swoich projektów. Dla zespołów zorganizowane były również dwa wyjazdy zagraniczne (do Londynu i Berlina), które pomogły im w nawiązaniu pierwszych globalnych relacji biznesowych. W ramach rządowego programu Start in Poland każdy zespół otrzymał również wsparcie finansowe w wysokości do 200 tys. zł na rozwój swoich projektów.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
W programie uczestniczył m.in. zespół z Białorusi - PingFin, który stworzył aplikację służącą do automatycznej agregacji danych dotyczących kont bankowych i umożliwiającą prawidłowe planowanie finansów. Start-up Metricso zaprezentował korzystającą z danych dostępnych w mediach społecznościowych platformę do badania grupowych i indywidualnych trendów oraz potrzeb użytkowników. Dzięki rozwiązaniu chorwackiego start-upu QueryStorm, program Excel jest znacznie bardziej wydajny i przyjazny dla użytkownika. Zaprezentowana przez GameHR zautomatyzowana platforma z autorskimi grami rekrutacyjnymi wykorzystuje nowoczesną metodykę grywalizacji, neuronauki i wirtualnej rzeczywistości. Z kolei polski startup FXManago usłyszał od jednego ze swoich klientów, że jest „zautomatyzowanym kontrolerem ruchu lotniczego do zarządzania walutami".
- Przed rozpoczęciem każdej edycji uzgadniamy, jaki cel chcielibyśmy osiągnąć jako akcelerator. Tym razem postawiliśmy na „Customer Development". Przygotowaliśmy start-upy do określenia profilu użytkownika i scenariusza rozmowy z klientami, a następnie zachęciliśmy je do poznania opinii innych osób o ich projektach. Był to strzał w dziesiątkę. Nic nie zastąpi informacji zwrotnej z rynku. Jeden z zespołów, FXManago, zyskał grupę pierwszych testerów aplikacji - mówi Katarzyna Kołakowska, program manager akceleratora.
Podczas programu kilkunastu ekspertów oraz menedżerów z Alior Banku opiekowało się poszczególnymi start-upami i pracowało z nimi nad dostosowaniem rozwiązań do potrzeb banku.
- Dla Alior Banku współpraca ze start-upami to ważny element realizacji strategii „Cyfrowego buntownika". Chcemy nawiązywać partnerstwa z firmami, których innowacyjne produkty odpowiadają na potrzeby biznesowe banku i wnoszą wartość dodaną dla naszych klientów. Dzięki tej inicjatywie udało nam się znaleźć ciekawe rozwiązania, które planujemy wdrożyć w tym roku w obszarze klienta detalicznego oraz MŚP - mówi Kamila Wincenciak, menedżer ds. współpracy z fintechami, koordynatorka projektu po stronie Alior Banku.
- Zdecydowaliśmy się wziąć udział w programie Huge Thing głównie ze względu na niesamowite zaplecze mentorskie - prawdopodobnie najlepsze pośród polskich akceleratorów. Wszystkie warsztaty, spotkania i inne zajęcia są prowadzone przez ekspertów w swoich dziedzinach. Druga kwestia to partnerzy Huge Thing - potencjalna szansa na współpracę z Alior Bankiem jest wartością samą w sobie. Otrzymujesz dostęp do kadry menadżerskiej, z którą możesz rozmawiać o perspektywie wdrożenia twojego produktu. Gdybyśmy mieli dokonać wyboru jeszcze raz, to na pewno znów byłby to Huge Thing - mówi Jakub Barwaniec z Pergam.in, start-upu oferującego aplikację wspomagającą procesy firmowe związane z podpisywaniem umów i dokumentów prawnych.
Komentarze (0)