Technologie » Internet

50 proc. komputerów zainfekowanych

50 proc. komputerów zainfekowanych
Zobacz więcej zdjęć »
Według danych zebranych w styczniu przez darmowy skaner online Panda ActiveScan 50 proc. komputerów było zainfekowanych złośliwym oprogramowaniem. Najpowszechniejszym zagrożeniem dla użytkowników były trojany. Polska znalazła się na 7 miejscu w rankingu państw najbardziej narażonych na infekcje.

Według danych zebranych przez Panda ActiveScan, darmowy skaner online oferowany przez firmę Panda Security, lidera zabezpieczeń zaprojektowanych w modelu Cloud Computing, w styczniu 50 proc. wszystkich skanowanych komputerów na świecie było zainfekowanych złośliwym oprogramowaniem.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Najpowszechniejszymi zagrożeniami były trojany, które spowodowały najwięcej infekcji (59 proc. wszystkich przypadków), za nimi uplasowały się tradycyjne wirusy (12 proc.) i robaki (9 proc.).
 
Na liście najpowszechniejszych złośliwych oprogramowań w Polsce dominują trojany, następnie downloader, exploit i adware. Warto wspomnieć o obecności starego trojana Lineage, który wciąż się rozpowszechnia i infekuje systemy.
 
Państwa najbardziej narażone na infekcje
Tajlandia, Chiny, Tajwan, Rosja i Turcja zajmują czołowe miejsca w rankingu krajów o największej liczbie infekcji (ponad 50 proc. skanowanych komputerów zostało zainfekowanych złośliwym oprogramowaniem). Polska w tym miesiącu znalazła się na 7 miejscu, z poziomem infekcji 45 proc.

“Nie widzimy znaczących zmian jeśli chodzi o globalne infekcje. Każdego dnia nasze laboratorium otrzymuje około 61 tys. próbek złośliwego oprogramowania, więc aby uniknąć infekcji należy posiadać rozwiązanie zabezpieczające, które zapewnia ochronę w czasie rzeczywistym, jak np. Panda Cloud Antivirus. Rejestrowanie nowych zagrożeń przez tradycyjne zabezpieczenia zajmuje dużo czasu. To czas, w którym użytkownicy pozostają bez ochrony przed nowymi zagrożeniami” – mówi Luis Corrons, Dyrektor Techniczny PandaLabs,.
 
Więcej informacji jest dostępnych na blogu PandaLabs: http://www.pandalabs.com/

O Laboratorium PandaLabs
Od 1990 roku misją Laboratorium jest jak najszybsze wykrywanie oraz eliminacja nowych zagrożeń i oferowanie użytkownikom maksymalnej ochrony. By tego dokonać PandaLabs posiada zautomatyzowany system, który każdego dnia analizuje i klasyfikuje tysiące próbek, automatycznie podając opinię (złośliwe oprogramowanie czy nieszkodliwy program). System ten jest oparty na Kolektywne Inteligencji, nowym modelu bezpieczeństwa Panda Security, który potrafi wykryć nawet te złośliwe oprogramowanie które obeszło inne rozwiązania zabezpieczające.
Obecnie 99,4% złośliwego oprogramowania wykrytego przez PandaLabs jest analizowane przez system Kolektywnej Inteligencji. Te automatyczne procesy są uzupełniane prze pracę kilku zespołów, z których każdy specjalizuje się w odrębnym typie złośliwego oprogramowania (wirusy, robaki, trojany, spyware, phishing, spam, itd.) i które – by zapewnić globalny zasięg - pracują 24 godziny/7 dni w tygodniu. Wszystkie te działania przekładają się na pewniejsze, prostsze i bardziej przyjazne dla zasobów komputera rozwiązania ochronne dla klientów.
Więcej informacji jest dostępnych na blogu PandaLabs: http://www.pandalabs.com
Oficjalna strona polskiego oddziału Panda Security Polska: www.pspolska.pl
Strona korporacyjna Panda Security: www.pandasecurity.com

Kontakt dla mediów:
studio PRowokacja Agencja Public Relations
biuro@studioprowokacja.pl
tel. 42 209 17 45



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

studio PRowokacja

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »