Kultura » Kultura
Administrator bezpieczeństwa informacji – zawód przyszłości
Jak ważna jest obecnie informacja, można się przekonać na każdym kroku. Bez informacji o pogodzie na najbliższe godziny nie wychodzi się z domu, a bez informacji o promocjach nie idzie na zakupy. W całej masie informacji, jakie docierają do nas i jakie sami produkujemy, znajdują się także takie, które są niezwykle cenne. Temu kto je posiada zapewniają sukces na rynku. Informacje te powinno się chronić przed konkurencją niezwykle starannie i traktować jak największą tajemnicę, bo łatwo można je stracić.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Administrator Bezpieczeństwa Informacji ma za zadanie stworzenie takich ram prowadzenia działalności, aby można było w najlepszy z możliwych sposobów chronić posiadane informacje. Zadaniem administratora jest planowanie i koordynowanie wszelkich działań związanych z bezpieczeństwem informacji. ABI powinien wiedzieć na co musi zwrócić uwagę, skąd dla jego organizacji płynie zagrożenie oraz z kim współpracować, aby dane zagrożenie zminimalizować.
Zakres obowiązków administratora jest różny i zależy od organizacji dla której pracuje. Może obejmować kompleksowe zarządzanie bezpieczeństwem firmy, w tym zarządzanie ochroną budynków, przepływem dokumentów, czy dostępem do sieci komputerowej. Może także obejmować zadania związane z bezpieczeństwem sieci komputerowej.
Jak przygotować się do pracy w zawodzie Administratora Bezpieczeństwa Informacji? Roman Kraczla, prezes SMG KRC Poland Human Resources, firmy zajmującej się rekrutacją, selekcją i szkoleniami pracowników potwierdza, że: „im większy zakres wiedzy tzw. ABI, tym większe jego kompetencje, a to z kolei oznacza większe zyski dla pracodawcy oraz dużo większe szanse na rynku pracy samego Administratora.”
Wychodząc naprzeciw wymaganiom rynku, Wyższa Szkoła Zarządzania Marketingowego i Języków Obcych w Katowicach, przygotowała pierwsze studia podyplomowe, które w sposób kompleksowy podchodzą do roli ABI w organizacji. „W programie studiów znajdują się zarówno aspekty prawne i teleinformatyczne, jak i te związane z zarządzaniem, zasobami ludzkimi oraz ochroną osób i mienia. Tak szeroki zakres wiedzy zdobytej przez słuchaczy studiów pozwoli im na całościowe spojrzenie na bezpieczeństwo informacji w ich organizacji” – mówi Mateusz Witański, kierownik studiów.
Organizatorzy studiów podkreślają, że dużym atutem studiów jest także kadra, którą tworzą specjaliści m.in. w zakresie bezpieczeństwa. Wśród nich wymienić trzeba przedstawicieli wielu znanych firm i organizacji, a także szkoleniowców i wykładowców śląskich uczelni.
Wszyscy zainteresowani studiami szczegółowe informacje mogą zdobyć na stronie http://www.studia-abi.gallus.pl/. Liczba miejsc na studia jest ograniczona. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.
Komentarze (0)