Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Antyrefleks (AR) - soczewki z AR - OKULARY Z ANTYREFLEKSEM

Antyrefleks (AR) - soczewki z AR - OKULARY Z ANTYREFLEKSEM
Zobacz więcej zdjęć »
Powłoka antyrefleksyjna - czy warto inwestować?

Każdy kto nosi okulary korekcyjne powinien zdawać sobie sprawę, że dodatkowe uszlachetnienie w postaci powłoki AR to uzasadniony wydatek. W szczególności, iż okulary zmieniamy średnio raz na dwa lata. 

Antyrefleks to powłoka napylana na soczewkę w ostatniej fazie produkcji. Eliminuje odbicia światła od jej nawierzchni co zwiększa jej przejrzystość.  Po całym dniu noszenia okularów, brak AR spowoduje ogólne zmęczenie, kiepskie samopoczucie, ból oczu.

Antyrefleks jest dodtkowo utwardzeniem soczewki więc też korzyścią z jego posiadania.

Często nasi klienci zwracają nam uwagę, że ich soczewki z powłoką AR bardziej się brudzą, że trudniej utrzymać je w czystości. Pragniemy wyjaśnić jak bardzo mylne jest to stwierdzenie. 

Powłoka AR wzmaga przejrzystość soczewki o ok.20%. Dzięki wyeliminowaniu refleksów z jej powierzchni sprawia wrażenie jakby jej w ogóle nie było. Dlatego złudnie wydaje nam się, że jest ciągle brudna, gdzie w tym samym przypadku soczewka bez AR sprawia wrażenie czystej (bez plam). Prawdą jest, że obydwie soczewki brudzą się identycznie!

Istnieją rozwiązania, które ułatwią utrzymanie takich szkieł w czystości.

Obecnie na rynku dostępne są Antyrefleksy z wielowarstwowymi powłokami. Są to odpowiednio nałożone warstwy, które nadają takiej powłoce śliskości i doskonale gładkiej powierzchni.

Warto zapytać swojego optyka o prezentację wachlarza wszystkich proponowanych powłok. Od podstawowych do najbardziej zaawansowanych technologicznie.

Najczęsciej spotykanym kolorem antyrefleksu (odbicie szczątkowe) jest kolor zielony. Wspaniałym rozwiązaniem, szczególnie dla osób, którym nie podoba się kolor połyskujący na ich szkłach jest powłoka bezbarwna.

Więc dlaczego AR?

  • kiedy prowadzisz samochód od Twoich soczewek nie odbija się światło np. samochodów jadących z przeciwka.
  • pracując lub przebywając w pomieszczeniach przy sztucznym świetle Twoje soczewki pozbawione będą nieprzyjemnych refleksów.
  • widzisz świat bardziej kontrastowo.
  • siedzisz godzinami przed komputerem a Twoje oczy po długiej pracy "czują ulgę".
  • po całym dniu, nie tylko Twoje oczy ale i cały organizm odczuwa mniejsze zmęczenie.  

Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

AT Optyk Naprawa Okularów
http://www.atoptyk.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »