Dom » Budownictwo

Aplikacja Pilkington Spectrum doceniona przez specjalistów

Pilkington Spectrum – aplikacja mobilna do obliczania parametrów technicznych szyb, została laureatem w programie Innowacyjne Rozwiązania Branży Stolarki organizowanym przez Stolarkę VIP.

Podczas XX Jubileuszowego Konwentu Stolarki VIP, który gościł w dniach 22-23 lutego 2018 r. w murach Gniewskiego Zamku, odbyło się uroczyste podsumowanie III edycji programu Innowacyjne Rozwiązania Branży Stolarki (IRBS). Tytuł laureata trafił do Pilkington IGP Sp. z o.o. za aplikację mobilną Pilkington Spectrum.

Jest to narzędzie do tworzenia specyfikacji technicznych dla szerokiej gamy szkieł marki Pilkington oraz różnych ich kombinacji. Do niedawna program dostępny był wyłącznie w wersji online, ale od listopada ubiegłego roku funkcjonuje również w formie aplikacji działającej na urządzeniach wyposażonych w system operacyjny iOS oraz Android.

Narzędzie pozwala zaprojektować różne konfiguracje szyb, od szklenia pojedynczego, po szyby zespolone czy np. tworzyć struktury fasadowe. Dzięki aplikacji można szybko obliczyć istotne parametry, takie jak: przepuszczalność światła Lt, całkowitą przepuszczalność energii słonecznej g, współczynnik przenikania ciepła Ug i izolacyjność dźwiękową. Dodatkowo, poza podstawowymi i najczęściej używanymi funkcjami dostępnymi w wersji online, mobilna wersja Pilkington Spectrum wyposażona została w wiele dodatkowych elementów i udogodnień, m. in. możliwość tworzenia bibliotek preferowanych konfiguracji i właściwości użytkowych, które mogą być grupowane i przygotowywane do bezpośredniego wydruku lub wysyłki pocztą elektroniczną.

Stworzenie wersji mobilnej naszego flagowego programu – Pilkington Spectrum, usprawniającego pracę projektantów, architektów i inżynierów, było odpowiedzią na potrzeby naszych klientów. Korzystanie z aplikacji jest wygodne i pozawala na oszczędność czasu. Spectrum wyróżnia przede wszystkim intuicyjność, szybkość oraz precyzja obliczeń – mówi Mariusz Kołodziej, Dyrektor Sprzedaży Szkła Architektonicznego Pilkington Europa Wschodnia. Wspieranie klientów na każdym etapie współpracy jest wpisane w politykę NSG Group, a narzędzie, które oddajemy w ich ręce pomoże te działania jeszcze bardziej usprawnić – dodaje.

Aplikację mobilną Pilkington Spectrum na urządzenia typu iPad i iPhone można pobrać ze sklepu Apple iTunes pod adresem: https://goo.gl/px2hVi.

Z kolei wersja przystosowana do pracy w środowisku Android dostępna jest w sklepie Google Play pod linkiem: https://goo.gl/Dc777i

 

Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Agencja Planet PR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowejPublikuj artykuły i zarabiaj z CentrumPR.
Dziennikarstwo obywatelskie


Piszesz artykuły? CentrumPR to serwis stworzony również dla dziennikarzy obywatelskich. Błyskawiczna publikacja, wysokie miejsca w Google to zalety których może nam pozazdrościć konkurencja.
Dziennikarstwo obywatelskie
porównanie serwisów


Kalendarium

Dziś:
Warsztaty z Reksiem - godz. 12:00, Empik Bonarka, Kraków
Opowieści na dobranoc... - warsztaty dla dzieci. godz. 16:00, Empik Bonarka, Kraków
Warsztaty z Reksiem - godz. 12:00, Empik Bonarka, Kraków, ul. Kamieńskiego 11
Tappi i przyjaciele - Ekspedycja w Wielkie Nieznane – warsztaty z Marcinem Mortką
OPERACJA - KODOWANIE - SZYFROWANIE - warsztaty detektywistyczne
Warsztaty "Wiosenne ozdoby", Empik Posnania, 17.03, 13:00-15:00
Za 2 dni:
Spotkanie autorskie,Przemysław "Vegenerat" Ignaszewski, Poznań,Empik Plac Wolności,19.03,18:00
Za 3 dni:
AlienGuard Roadshow 2018: Bakotech zaprasza do Gdańska, Warszawy, Wrocławia i Krakowa
Za 10 dni:
Spotkanie autorskie,Kuba Wojtaszczyk, Poznań,Empik Plac Wolności,27.03,18:00
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »