Technologie » Internet
Ataki ransomware potencjalnie powiązane z wypłatami z firm ubezpieczeniowych
Niedawna fala ataków oprogramowania ransomware na instytucje rządowe i edukacyjne w Stanach Zjednoczonych może być skorelowana z wypłatami z polis ubezpieczeniowych, zgodnie z raportem Associated Press, powołującym się na różnych ekspertów. Dziesiątki systemów komunalnych w USA zostały w tym roku naruszone przez operatorów ransomware, a liczba ta rośnie każdego tygodnia. Chociaż niektórzy administratorzy odmówili płacenia hakerom okupu , większość tego nie zrobiła. Według raportów, aby zmniejszyć straty wynikające z przestoju, ofiary wolą użyć swojego ubezpieczyciela, aby zapłacić okup w zamian za klucze odszyfrowujące. Wydaje się jednak, że praktyka ta napędza błędne koło. „Gdy cyberprzestępca znajdzie formułę, która będzie dla nich skuteczna, będą się jej trzymać” - powiedział Tyler Moore, profesor bezpieczeństwa cybernetycznego na Uniwersytecie Tulsa. „Jeśli jesteś firmą lub miastem, które ma taki zasięg, decyzja o tym, czy zapłacić, jest dość jasna. Staje się trudniejsza, gdy cofniesz się i spojrzysz na społeczny pogląd”.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Josephine Wolff, profesor polityki bezpieczeństwa cybernetycznego na Uniwersytecie Tufts, jest również przeciwna wypłatom oprogramowania ransomware z ubezpieczenia. „Mówiąc:„ Och, to tylko coś, co obejmuje moje ubezpieczenie ”, zapominają, że wnoszą bezpośrednie zasoby finansowe do przyszłych operacji przestępczych” - powiedział Wolff. Brandi Simmons, rzeczniczka biura technologicznego gubernatora, zgadza się z tym. „Nie wiemy, co ta płatność okupu ma sfinansować” - powiedział Simmons. „Jako rząd stanowy nie chcemy finansować cyberterrorystów”. Ale według Michaela Tanenbauma, kierownika działu Cyber North America ds. Ubezpieczeń Chubb, sprawy nie zawsze są tak czarno-białe. W zależności od danych przechowywanych podczas okupu płatni napastnicy mogą być najlepszą opcją. Delikatny problem, taki jak atak ransomware, może wymagać rozważenia praktycznych pytań, raport mówi: „Jak długo mogą działać bez dostępu do danych? Czy mają działające kopie zapasowe do użycia, podczas gdy eksperci próbują odzyskać dane? Co jeśli skradzionych danych nie można odzyskać? ”
Nawet FBI, które wzywa ofiary oprogramowania ransomware do niepłacenia okupu cyberprzestępcom , zgadza się, że niektóre sytuacje mogą wymagać niekonwencjonalnych środków, które mogą być niezgodne z twoimi własnymi zasadami. Prezydium twierdzi, że systemy krytyczne, takie jak te stosowane przez policję, są doskonałym tego przykładem:
Jednym z powodów, dla których mogą wyciągać tak duże okupy, jest to, że często atakują podmioty, których dane są albo krytyczną częścią ich działalności, albo że ta jednostka świadczy usługi o kluczowym znaczeniu, takie jak służby ratownicze ”, twierdzi Herbert Stapleton z Sekcji Cybernetycznej. „Tak więc departament policji jest tego naprawdę dobrym przykładem. Jeśli policja nie może uzyskać dostępu do niezbędnych danych i systemów, które posiada, istnieje potencjalne ryzyko dla bezpieczeństwa publicznego. W rezultacie przestępcy stwierdzili, że często podmioty te są skłonne zapłacić wysokie okupy za odzyskanie danych ”.
Jednak stanowisko agencji w sprawie wypłat oprogramowania ransomware pozostaje takie samo. „Zamiast płacić okup, skontaktuj się z lokalnym biurem FBI i zgłoś to jak najszybciej ic3.gov”, mówi Prezydium. „Gdy otrzymamy skargę dotyczącą oprogramowania ransomware, odpowiemy na to. Skontaktujemy się z firmą ofiary i wspólnie z nią ustalimy, jaki jest najlepszy sposób postępowania w przyszłości.
Według EY Global Information Security Survey 2018-19 jednym z najważniejszych obszarów, w którym więcej organizacji musi teraz zoptymalizować swoje możliwości, jest lepsze planowanie i realizacja reakcji na incydenty . Kolejną słabością zidentyfikowaną przez badaczy EY jest kryminalistyka, która podważa zdolność organizacji do zrozumienia, co poszło nie tak, i poprawy ochrony.
Źródło: Bitdefender
Nadesłał:
Marken
|
Komentarze (0)