Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Bezdech senny w XXI wieku

Zespół bezdechu śródsennego to choroba zidentyfikowana dopiero w ostatnim czasie oraz, co gorsza, zazwyczaj nieleczona. Wielu ludzi nie ma pojęcia o swojej przypadłości, a szkoda, bo można ją skutecznie usuwać.

Ponawiające się w trakcie snu zastoje przepływu powietrza, nazywane fachowo obturacyjnym bezdechem sennym, mają potencjał stać się źródłem gorszych schorzeń. Zespół bezdechu śródsennego pojawia się w efekcie zapadania się języka oraz gardła i jest nie mamy na to wpływu. Skutkiem podobnych objawów mogą być problemy z wysokim ciśnieniem oraz nieregularnością rytmu serca. Dla osób dzielących pomieszczenie z osobą chorą najbardziej męczące bywa natomiast chrapanie.

Łagodzenie obturacyjnego bezdechu wykonuje się najczęściej z zastosowaniem skomplikowanych aparatów CPAP. Osoba cierpiąca na bezdech senny wykorzystuje aparat CPAP podczas domowej terapii. Wspomniany aparat to w szczególności pompka powietrzna oraz maseczka. Odpowiadają one za udrożnienie dróg oddechowych. Pozwala na to tworzenie nadciśnienia, blokującego zamykanie dróg oddechowych, a jednocześnie nie występuje bezdech senny. Tego typu leczenie z pewnością nie należy do najprzyjemniejszych metod, lecz do maski łatwo się przyzwyczaić, do tego nowatorskie urządzenia są niegłośne oraz niezwykle intuicyjne.

Inną możliwością dla wyleczenia dolegliwości aparatami CPAP jest zabieg operacyjny. Warto jednak zaznaczyć, iż proponuje się go u osób z łagodnym bądź umiarkowanym zaawansowaniem dolegliwości. Zasięg zabiegu planowana będzie indywidualnie. Ma szansę zawierać na przykład prostowanie przegrody nosowej, wycinanie powiększonych migdałków czy polipów oraz plastykę podniebienia miękkiego, lub chociażby pomniejszenie masy języka.

Wszystkie typy leczenia rozsądnie jest jednakże połączyć ze zdrowym stylem życia oraz zmniejszeniem masy To są bowiem składniki, które zawsze zalecają lekarze na starcie stwierdzania podobnych objawów.

Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Dabali777

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowejPublikuj artykuły i zarabiaj z CentrumPR.
Dziennikarstwo obywatelskie


Piszesz artykuły? CentrumPR to serwis stworzony również dla dziennikarzy obywatelskich. Błyskawiczna publikacja, wysokie miejsca w Google to zalety których może nam pozazdrościć konkurencja.
Dziennikarstwo obywatelskie
porównanie serwisów


Kalendarium

Dziś:
Warsztaty z Reksiem - godz. 12:00, Empik Bonarka, Kraków
Opowieści na dobranoc... - warsztaty dla dzieci. godz. 16:00, Empik Bonarka, Kraków
Warsztaty z Reksiem - godz. 12:00, Empik Bonarka, Kraków, ul. Kamieńskiego 11
Tappi i przyjaciele - Ekspedycja w Wielkie Nieznane – warsztaty z Marcinem Mortką
OPERACJA - KODOWANIE - SZYFROWANIE - warsztaty detektywistyczne
Warsztaty "Wiosenne ozdoby", Empik Posnania, 17.03, 13:00-15:00
Za 2 dni:
Spotkanie autorskie,Przemysław "Vegenerat" Ignaszewski, Poznań,Empik Plac Wolności,19.03,18:00
Za 3 dni:
AlienGuard Roadshow 2018: Bakotech zaprasza do Gdańska, Warszawy, Wrocławia i Krakowa
Za 10 dni:
Spotkanie autorskie,Kuba Wojtaszczyk, Poznań,Empik Plac Wolności,27.03,18:00
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »