Gospodarka » Przemysł

Bezpieczeństwo p.poż

Bezpieczne użytkowanie każdego gmachu to sprawa niezwykle istotna. Jakakolwiek instalacja w budynku musi zostać skontrolowana i odebrana przez fachowca. Tak samo jest i z instalacja elektryczną.

Mając na względzie bezpieczeństwo użytkowników i poszanowanie prawa, każdy profesjonalny inwestor winien dopełnić urzędowych formalności związanych z opomiarowaniem instalacji elektroenergetycznej w świeżo wybudowanych obiektach. Taki odbiór to również systemy oddymiania i zabezpieczenia przeciwpożarowe, więc muszą być przeprowadzone przez przedsiębiorstwo, jakie wyznaczy wyszkolonego opiniodawcę.
Testy elektryczne, normy i przepisy zaświadczające przymusowość sprawdzenia i odnotowania, znajdują się w konkretnych rozdziałach Prawa Budowlanego. Predestynacja do zastosowania pomiarów instalacji elektrycznej ciąży dodatkowo na właścicielach nowo wybudowanych obiektów, nie więcej niż przed pięcioma laty. Taki okres czasu przewidział legislator między sprawdzeniami. W przypadku gdy kupujemy nowy sprzęt to zazwyczaj on jest już zaopatrzony w pierwsze startowe badanie po fabryczne, wykonane przez konkretne oddziały ds. kontroli jakości przemysłowca. Testy mają ścisły związek z ochroną przeciwpożarową.

Podsumowując każdy odpowiedzialny przedsiębiorca przede wszystkim ująć musi w szacunkach stosowne kwoty na dokonanie odpowiedniej instalacji elektrycznej. Musi zdawać sobie sprawę, że odebranie instalacji to także aspekt jego zabezpieczenia w przypadku zaistnienia pożaru. Powinien też pamiętać o regularnych kontrolach ponieważ poprawna konserwacja, to także wzmożenie żywotności budynku.

Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Dabali777

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Dziś:
KONFERENCJA ANTYDOPINGOWA WARSZAWA
Magdalena Witkiewicz i Alek Rogoziński z wizytą w Empik Bonarka, 23.06, godz. 16:00
prezent dla Taty - warsztaty
Za 1 dzień:
4Dreamers w Empik Bonarka - 24.06, godz. 15:30
Za 4 dni:
KONFERENCJA ANTYDOPINGOWA WARSZAWA
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »