Dom » Budownictwo

Bezpieczne i komfortowe wejście do domu

Bezpieczne i komfortowe wejście do domu
Zobacz więcej zdjęć »
Wiosną i latem drzwi wejściowe często dosłownie się „nie zamykają”.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:



Dzieci nieustannie biegają między domem a podwórkiem, częściej wychodzimy na rodzinne spacery lub witamy gości przybywających na grilla. W tym beztroskim okresie ważny jest jednak nie tylko nasz komfort, ale także bezpieczeństwo. Dlatego najlepsze drzwi wejściowe pozostają otwarte jedynie na potrzeby domowników.

Kluczowe bezpieczeństwo – wkładki i zamki antywłamaniowe

Jakie drzwi wejściowe skutecznie ochronią dobytek przed złodziejami podczas majówkowych wyjazdów? Na pewno drzwi posiadające wysoką klasę antywłamaniową – z odpowiednio wzmocnionymi systemami konstrukcyjnymi i okuciami, a także z nowoczesnymi rozwiązaniami, np. z oferty smart home. Ważne są poszczególne elementy systemu drzwiowego, takie jak: zamki, wkładki antywłamaniowe, sposób otwierania i zamykania drzwi. Ponieważ nadal wiele osób posługuje się kluczem, przyjrzyjmy się podstawowemu elementowi drzwi wejściowych – wkładkom. Można powiedzieć, że w kontekście bezpieczeństwa wkładki drzwiowe są – nomen omen – kluczowe.



Przykładem wkładek wysokiej jakości, które gwarantują optymalną ochronę antywłamaniową, są najnowsze wkładki BKS nuvius i detect3000 z oferty G-U Polska. System oparty na wkładkach nuvius to m.in.: listwy blokujące z czterema lub ośmioma współpracującymi sztyftami, ukryte lub ruchome zabezpieczenie przed kopiowaniem, możliwość integracji z systemem elektronicznej kontroli dostępu. Natomiast system wkładek detect3000 zapewnia: ochronę przed bumpingiem, zabezpieczenie przed przewierceniem lub wyrwaniem wkładki, zabezpieczenie przed użyciem nieautoryzowanego klucza. Może też być wyposażony w funkcję awaryjną, która zapobiega zablokowaniu wkładki przez włożony od środka klucz – mówi Piotr Kosmowski, szef działu techniki i rozwoju w G-U Polska Sp. z o.o.

Kolejnym elementem systemu drzwiowego, na który należy zwrócić szczególną uwagę w kontekście ochrony przed włamaniem, są zamki:

Najlepszą ochronę antywłamaniową zapewniają zamki wielopunktowe. Przykładem jest zamek GU-SECURY Automatic-DR z pięcioma punktami ryglowania, które znajdują się przy górnej ościeżnicy, w okolicy klamki i przy progu. Zamek ten posiada automatyczne rygle z podwójną blokadą (połączenie rygla zatrzaskowego i haka blokującego). Wymienione elementy tworzą sprawdzony i certyfikowany system podwójnego ryglowania drzwi. Dlatego zamek GU-SECURY Automatic-DR jest konstrukcyjnie zabezpieczony przed próbą manipulacji i podważenia – wyjaśnia Piotr Kosmowski.



Zdalnie otwierane, automatycznie zamykane

Zasada działania antywłamaniowego zamka, takiego jak GU-SECURY Automatic-DR, gwarantuje wszystkim domownikom nie tylko bezpieczeństwo, ale także większą swobodę. Oznacza to, że wychodząc z domu, nie trzeba za każdy razem zamykać drzwi na klucz, bo ich zatrzaśnięcie skutkuje automatycznym zaryglowaniem. Wejście może być równie proste.

– Klucz nie będzie potrzebny także wtedy, gdy zechcemy wejść do domu, jeśli drzwi z automatycznym zamkiem wielopunktowym wyposażymy w odpowiedni silnik (np. A-Öffner lub A-ÖffnerServo) oraz elektroniczny przepust kablowy z zasilaczem (np. SECUREconnect 50/200), który – podłączony do odpowiedniego urządzenia końcowego – pozwoli na inteligentne zarządzanie drzwiami wejściowymi bez użycia klucza – dodaje ekspert G-U Polska.

Opisany system zarządzania drzwiami wejściowymi pozwala również na wygodne, zdalne odryglowanie drzwi oraz sprawdzenie ich stanu (otwarte lub zamknięte). Dzięki temu właściciel – przy użyciu telefonu z zainstalowaną odpowiednią aplikacją i dostępem do Internetu – zdalnie otworzy drzwi dziecku lub wpuści do środka osobę, która podczas urlopu dogląda domostwa.

Wielopunktowy zamek z silnikiem A-ÖffnerServo pozwoli na szybkie i łatwe otwieranie drzwi, np. poprzez lekkie przekręcenie klucza lub stuknięcie w klamkę. To bardzo wygodne, gdy wracamy do domu z zakupami, a także dla dzieci czy osób starszych, czyli domowników o mniejszej sile i sprawności manualnej.

Natomiast gdy do zamka z silnikiem dodamy elektroniczny przepust kablowy i połączymy z urządzeniem końcowym, zyskamy możliwość inteligentnego sterowania drzwiami wejściowymi, np. przy pomocy: klawiatury kodowej, czytnika RFID oraz czytnika linii papilarnych. To ostatnie rozwiązanie z pewnością pokochają dzieci, które, biegając między domem a podwórkiem, nie będą musiały zamykać drzwi na klucz. A co najważniejsze – szybko je otworzą.



Otwierane jednym palcem

Czytnik linii papilarnych tworzy nową sytuację, w której „klucz” mamy zawsze przy sobie. Nie zgubimy go, wychodząc z domu nie musimy o nim pamiętać, ani zapamiętywać kodu dostępu, jak w przypadku panelu z klawiaturą kodową. Dlatego producenci tego typu rozwiązań, w odpowiedzi na rosnące zainteresowanie i zapotrzebowanie, nieustannie je rozwijają.

G-U oferuje takie czytniki linii papilarnych, jak: ekey dLine – instalowany zarówno na skrzydle drzwi wejściowych, jak i na pochwycie. Wyróżnia go nowoczesny design i niewielki rozmiar. Ekey dLine pozwala na otwarcie drzwi poprzez dotknięcie palcem czytnika lub za pośrednictwem telefonu (w aplikacji ekey bionyx). Jego oprogramowanie jest inteligentne, więc uwzględnia np. dorastanie dzieci i związane z tym zmiany, np. w rozmiarze ich palców. Natomiast czytnik UniLock umożliwia identyfikację i otwieranie drzwi aż na 6 sposobów: czytnik linii papilarnych, wpisanie kodu na klawiaturze, użycie breloka lub karty RFID, otwieranie zbliżeniowe dzięki funkcji NFC, zdalne otwieranie smartfonem (przez Bluetooth lub za pomocą aplikacji SmartLock – w sieci domowej) albo zdalne otwieranie z dowolnego miejsca, dzięki modułowi Wi-Fi GateWay (opcja dodatkowo płatna) – wymienia szef działu techniki i rozwoju w G-U Polska.

Nowoczesny czytnik, jak UniLock marki G-U, umożliwia wczytanie wybranych punktów linii papilarnych z aż 100 opuszków palców. Dodatkowo nie tylko ułatwia otwieranie drzwi wejściowych, ale także pozwala kontrolować wejście do domu, dzięki funkcji powiadomień na aplikację. Użytkownik ma również wgląd do dziennika dostępu. Może ponadto przeglądać wszystkie podłączone urządzenia i punkty dostępowe oraz skorzystać z opcji zdalnego otwierania drzwi czy funkcji ustawiania dostępu czasowego.

Nowoczesne systemy i rozwiązania do drzwi wejściowych z pewnością ułatwią życie wszystkim członkom rodziny oraz gościom. A co najważniejsze – zagwarantują pełnię komfortu i bezpieczeństwo, zarówno rozbieganym dzieciom, jak i przyjaciołom domu, którym szybciej otworzymy drzwi lub zapewnimy „bezkluczowy” dostęp do domu. Bo drzwi wejściowe nigdy nie powinny stanowić przeszkody dla nikogo, oprócz intruzów.





G-U Polska
press box



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

newss.pl
http://newss.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »