Firma » Biznes

Bosch i AutoCrew razem

Bosch i AutoCrew razem
Zobacz więcej zdjęć »
Bosch (dział Automotive Aftermarket) planuje przejąć niemiecką firmę AutoCrew GmbH, należącą do ZF Trading GmbH (sfera działalności ZF Services). Przejęcie to stanowi początek światowej współpracy obu firm.

Bosch (dział Automotive Aftermarket) planuje przejąć niemiecką firmę AutoCrew GmbH. Umowa kupna została podpisana 18 lutego br. Cena zakupu jest objęta tajemnicą. Przejęcie odbywa się zgodnie z przepisami antykartelowymi.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Przejęcie przedsiębiorstwa AutoCrew stanowi początek światowej współpracy firm Bosch i ZF Services. W przyszłości dane i informacje techniczne dotyczące wszystkich produktów firmy ZF Services zostaną wprowadzone do oprogramowania warsztatowego ESItronic firmy Bosch.

Przedsiębiorstwo AutoCrew jest w stu procentach spółką należącą do ZF Trading GmbH (sfera działalności ZF Services). Firma jest pomysłodawcą kompleksowej koncepcji warsztatowej dla niezależnych serwisów samochodowych. Ze względu na działalność w różnych dziedzinach, warsztaty te mogą korzystać z indywidualnych pakietów usług - poczynając od techniki, poprzez systemy przetwarzania danych i zarządzania przedsiębiorstwem, aż po reklamę. AutoCrew posiada ponad 600 warsztatów w całej Europie m.in. w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Holandii, Polsce, Czechach i Słowacji.

Bosch to dla ZF Services solidny i przyszłościowy inwestor, który umożliwi realizację polityki dalszego rozwoju. „Mieliśmy wiele atrakcyjnych ofert zakupu firmy AutoCrew, co oczywiście przemawia za jakością jej koncepcji i jej warsztatów. Firma Bosch przekonała nas ostatecznie swoją przedsiębiorczą koncepcją rozwoju, ze szczególnym uwzględnieniem rozszerzenia działalności na rynkach światowych" - powiedział Alois Ludwig, przewodniczący zarządu ZF Services. Transakcja zyskała także akceptację wcześniej poinformowanych partnerów warsztatowych, przemysłowych i usługowych.

Poprzez nabycie AutoCrew, dział Automotive Aftermarket firmy Bosch chce poszerzyć swoją ofertę usług warsztatowych. Firma AutoCrew będzie w przyszłości działać niezależnie od stacji obsługi Bosch-Service. Obie sieci będą nadal działać pod osobnymi markami. W następnych latach AutoCrew w pierwszej kolejności poszerzy zakres swoich usług w Europie, a później także na rynkach światowych.

Główne obszary działalności Bosch Automotive Aftermarket to produkcja, sprzedaż i dystrybucja części do pojazdów, wyposażenia warsztatów i systemów diagnostycznych oraz kompleksowa obsługa serwisowa pojazdów w ramach sieci Bosch-Service, obejmujących ponad 14 tys. warsztatów na całym świecie.

O firmie ZF:

ZF to wiodący na światowym rynku koncern motoryzacyjny, prowadzący działalność w zakresie techniki napędowej i zawieszeń, zatrudniając ok. 64 tys. pracowników w 119 oddziałach, znajdujących się w 25 krajach. Koncern zanotował w roku 2008 obroty na poziomie 12,6 miliardów euro. W światowym rankingu dostawców przemysłu motoryzacyjnego koncern ZF znajduje się w gronie 15 największych przedsiębiorstw w tej branży.

Na początku 2008 roku firma ZF Trading GmbH, zajmująca się dystrybucją części zamiennych oraz oddział dystrybucji i usług serwisowych firmy ZF Friedrichshafen AG zostały ze sobą połączone.
Firma ZF Services oferuje produkty marek Sachs, Lemförder, Boge i ZF Parts. Świadczy także usługi serwisowe i zapewnia dystrybucję w ramach własnej organizacji zatrudniającej ok. 25 tys. pracowników w 56 własnych oddziałach ulokowanych w 34 krajach, co zapewnia jej obecność na rynku światowym. Więcej informacji: www.zf.com
Grupa Bosch jest wiodącym w świecie producentem techniki motoryzacyjnej i przemysłowej, dóbr użytkowych oraz technicznego wyposażenia budynków.Obroty przedsiębiorstwa, zatrudniającego 271 tys. pracowników, wyniosły w 2007 roku 46,3 mld euro. Na grupę Bosch składa się spółka Robert Bosch GmbH oraz około 300 spółek zależnych i regionalnych w ponad 50 krajach świata. Ta światowa sieć rozwojowa, produkcyjna i dystrybucyjna jest podstawą do dalszego rozwoju. Każdego roku Bosch przeznacza ponad 3 miliardy euro na działalność badawczo-rozwojową i zgłasza do patentu ponad 3 tys. innowacji. Przedsiębiorstwo zostało założone w Stuttgarcie w 1886 roku jako "Warsztat mechaniki precyzyjnej i elektrotechniki" przez Roberta Boscha (1861-1942).

Społeczno-prawna struktura grupy Bosch zapewnia jej finansową niezależność i rynkową samodzielność. Umożliwia to przedsiębiorstwu inwestowanie w znaczące projekty, które zagwarantują mu przyszłość, a jednocześnie pozwala spełniać misję społeczną zgodną z przekonaniami założyciela firmy. 92% udziałów w spółce Robert Bosch GmbH należy do Fundacji im. Roberta Boscha. Funkcje rynkowe udziałowca wypełnia instytucja powiernicza Bosch Industrietreuhand KG. Pozostałe udziały należą do rodziny Bosch i firmy Robert Bosch GmbH.

Działalność grupy Bosch w Polsce obejmuje sprzedaż części samochodowych i urządzeń diagnostycznych, sprzętu car multimedia Blaupunkt, elektronarzędzi Bosch, Skil i Dremel, urządzeń grzewczych oferowanych pod markami Junkers i Buderus, systemów zabezpieczeń i sprzętu z zakresu napędów i sterowań (Bosch-Rexroth). Ponadto w Polsce odbywa się produkcja systemów hamulcowych Bosch (w Mirkowie koło Wrocławia), a także sprzedaż i produkcja (w Łodzi) sprzętu AGD w ramach spółki Bosch-Siemens Sprzęt Gospodarstwa Domowego (udział Boscha 50%).

Więcej informacji: www.bosch.com, www.bosch.pl



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ap

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »