Technologie » Internet

Buliba.pl - nauka i zabawa w internecie

Buliba.pl - nauka i zabawa w internecie
Zobacz więcej zdjęć »
Po roku od uruchomienia serwis Buliba.pl odwiedza miesięcznie już 100 tys. unikalnych użytkowników.

Buliba.pl to strona internetowa skierowana do dzieci w wieku od 2 do 8 lat oraz ich rodziców i wychowawców. Na stronie przygotowano ponad 100 gier, piosenek i zabaw edukacyjnych dostosowanych do potrzeb i możliwości małego dziecka.

"Serwis został zaprojektowany tak, aby stworzyć dzieciom przyjazne warunki do nauki i zabawy. W rysunkach i animacjach umieszczonych na stronie dominuje prosta kreska i kolorystyka, a dziecko nie jest zarzucane zbyt dużą ilością bodźców" - podkreśla Dariusz Gryzło, autor większości rysunków i gier na Buliba.pl.

Gry i zabawy na Buliba.pl podzielone są na kategorie tematyczne tak, aby wspierać wszechstronny rozwój dziecka, począwszy od koordynacji wzrokowo - ruchowej, poprzez ćwiczenie spostrzegawczości, doskonalenie procesów pamięciowych, naukę czytania, pisania i liczenia, aż po rozwijanie wrażliwości muzycznej i plastycznej.

"Bardzo nas cieszy ciepłe przyjęcie przez dzieci i rodziców. W badaniach satysfakcji aż 95% rodziców zalicza Buliba.pl do ścisłej czołówki stron dla dzieci. Co więcej, aż 70% rodziców, którzy poznali naszą witrynę,  deklaruje, że Buliba.pl jest najczęściej odwiedzaną przez ich dzieci stroną w internecie - dodaje  Marta Żukowska, twórczyni scenariuszy gier i rysunków.

Głównym bohaterem serwisu jest sympatyczny miś Bu, który towarzyszy dzieciom w nauce i zabawie oraz śpiewa piosenki. Dzieci i rodzice znajdą tu dobrze znane kompozycje w nowych aranżacjach, jak również piosenki stworzone przez autorów strony. Zabawy misia Bu często nawiązują do sytuacji, z jakimi dzieci spotykają się na co dzień. Maluchy mogą pomóc misiowi zrobić pranie, pobawić się z nim w sklep, czy ważenie owoców, przy okazji rozwijając swoje umiejętności.

Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Buliba.pl. Gry dla dzieci. Zabawy dla dzieci.
http://www.buliba.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Dziś:
Wojtek Drewniak (HBC) w Empik Kazimierz, Kraków, ul. Podgórska 34, godz. 18:00
Za 1 dzień:
Agnieszka Krawczyk - spotkanie autorskie w empik Bonarka, Kraków, 27.04, godz. 18:30
Wróźbita Maciej z wizytą w empiku Bonarka, Kraków, 26.04, godz.18:00
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »