Kobieta, zdrowie, uroda » Uroda

Cała prawda o stosowaniu peelingów wiosną i latem

Słyszałaś, że wiosna i lato to nie jest najlepszy czas na kwasy? To mit! Jest cała gama peelingów chemicznych, które można stosować nawet wtedy, gdy słońce mocniej świeci.

Peelingi medyczne nie lubią słońca

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Skąd wziął się mit, że peelingów, potocznie zwanych kwasami, powinno się unikać, gdy słońce zaczyna mocniej świecić? - To wskazanie dotyczy peelingów silnie złuszczających o stężeniach medycznych, lub takich, które mają właściwości fototoksyczne, są to peelingi wymagające konsultacji dermatologa. Wystawienie skóry na słońce bez zabezpieczenia po ich zastosowaniu, grozi przebarwieniami - mówi Urszula Chodorska-Lema z Centrum Medycyny Estetycznej i Dermatologii WellDerm. - Zdarzają się jednak wyjątki od reguły. Jeśli stan skóry tego wymaga, lekarz może zlecić peeling medyczny także wiosną lub latem, zalecając przy tym bezwzględną, silną ochronę przeciwsłoneczną - dodaje ekspert. Do peelingów medycznych, intensywnie złuszczających zaliczają się: płyn Jessnera, który m. in. reguluje pracę gruczołów łojowych, zalecany przy skórach skłonnych do przetłuszczania i trądziku, kwas TCA, który pomaga wygładzić skórę, spłycić zmarszczki, rozjaśnić przebarwienia, a także kwas ferulowy z dodatkiem retinolu (Ferulac Peel Booster), który przynosi dobre efekty u kobiet z dojrzałą skórą.

Peelingi całoroczne - co to takiego

To te peelingi chemiczne, które można stosować o każdej porze roku. - A to oznacza, że wiosną czy latem nie musimy rezygnować z korzyści, jakie dają tego typu zabiegi - mówi kosmetolog. To bardzo dobra wiadomość, ponieważ peelingi są rewelacyjnym sposobem na odświeżenie skóry, pobudzenie jej do odnowy, poprawienie jej wyglądu - dodają skórze blasku, poprawiają jej ukrwienie, wygładzają. - Ważne, żeby dobrać odpowiedni preparat do potrzeb naszej skóry, bo peelingi chemiczne oprócz ogólnych korzyści poprawiających kondycję skóry, mogą działać wspierająco w leczeniu niedoskonałości skórnych: trądziku, rumieniu, przebarwieniach - mówi Urszula Chodorska-Lema i podkreśla, że przy korzystaniu ze wszystkich peelingów, niezwykle ważne jest stosowanie wysokiej ochrony przeciwsłonecznej.

Przegląd najpopularniejszych peelingów całorocznych wg Urszuli Chodorskiej-Lemy

Peeling z kwasem ferulowymi i witaminą C (Ferulac C Peel)

Działanie: kwas ferulowy jest bardzo wszechstronny. Działa ochronnie przed szkodliwymi promieniami słonecznymi UV, a wraz z witaminą C stanowi skuteczną broń przeciwko fotostarzeniu, dodatkowo delikatnie rozjaśnia przebarwienia i jednocześnie chroni przed ich powstawaniem. Pięknie rozświetla cerę. Nie powoduje złuszczania.

Dla kogo? Idealny dla osób, które lubią spacery, dla wszystkich uprawiających sporty na świeżym powietrzu, także te ekstremalne i potrzebują dodatkowej ochrony przeciwsłonecznej i przeciwstarzeniowej. Jeśli wybierasz się na urlop i chcesz dodatkowo ochronić skórę przed szkodliwym promieniowaniem, zrób serię peelingów z kwasem ferulowym (jeden zabieg także jest wskazany!).

Kwas azelainowy

Działanie: przeciwbakteryjne, przeciwzapalnie, chroni skórę przed wolnymi rodnikami, wycisza rumień, wygładza grudki trądziku różowatego, rozjaśnia przebarwienia. Ponadto wyrównuje koloryt skóry, wygładza ją i matuje.

Dla kogo? Kwas azelainowy polecany jest osobom, które mają skłonność do rumienia i zaczerwienień. Świetnie działa na skórę z trądzikiem pospolitym, różowatym, z tendencją do zapalenia mieszków włosowych. Doskonale reguluje pracę gruczołów łojowych u osób z normalną skórą z tendencja do przetłuszczania się, ale nie powoduje przy tym widocznego złuszczania. Preparat jest bezpieczny dla kobiet w ciąży.

Peeling migdałowy

Działanie: łagodnie zmniejsza łojotok, zwęża pory. Ma działanie bakteriostatyczne, dlatego doskonale sprawdza się przy problemach z trądzikiem. Nieznacznie złuszcza naskórek, ale jego działanie jest bardzo delikatne, nie powoduje podrażnień. Napina, rozjaśnia, rozświetla skórę.

Dla kogo? Idealny dla osób ze skłonnością do zaskórników, trądziku, a także tych, które chciałby rozjaśnić przebarwienia. Osoby z pierwszymi zmarszczkami po serii peelingów z kwasem migdałowym zauważą ich spłycenie. Nad peelingiem migdałowym powinny pomyśleć osoby, którym zależy na równomiernej i świetlistej opaleniźnie.

Peeling z kwasem mlekowym

Działanie: przeciwstarzeniowe, nawilżające i rozjaśniające. Odblokowuje pory, reguluje pracę gruczołów łojowych. Kwas mlekowy stymuluje produkcję ceramidów i działa nawilżająco. Delikatnie złuszcza - w ten sposób mobilizuje skórę do odnowy, wygładza zmarszczki, rozjaśnia przebarwienia.

Dla kogo: szczególnie polecany dla osób z odwodnioną skórą, na której zbyt szybko pojawiają się pierwsze oznaki starzenia. Z efektów zadowolone będą osoby ze skórą poszarzałą tzw. skórą palacza, lub zniszczoną nadmierną ekspozycją na słońce. To dobry sprzymierzeniec dla osób, które walczą z trądzikiem i przebarwieniami. 



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Centrum Medycyny Estetycznej i Dermatologii WellDerm
http://wellderm.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »