Technologie » AGD - RTV

Certyfikaty ekologiczne urządzeń Brother

Certyfikaty ekologiczne urządzeń Brother
Zobacz więcej zdjęć »
Wybierając urządzenie drukujące warto brać pod uwagę jego wpływ na środowisko. Już na etapie decyzji zakupowej można zweryfikować, czy dany model posiada stosowną certyfikację, która potwierdza, że spełnia on określone wymogi w zakresie ekologii.

Certyfikaty ekologiczne potwierdzają, że produkt jest przyjazny dla środowiska. Urządzenia, którym przyznawane są takie atesty charakteryzują się większą żywotnością oraz niższym zużyciem energii. W przypadku ISO certyfikaty  środowiskowe są przyznawane w trzech kategoriach (typ I, II i III), określonych przez Międzynarodową Organizację Normalizacyjną (ISO – International Organization for Standardization) lub
w trzech rodzajach zgodności, które wskazują, że produkt spełnia określone kryteria wydajności. We wszystkich krajach i regionach na świecie, w których działa Brother, istnieją różne atesty ekologiczne, określające poszczególne klasy urządzeń.

 

W Europie, poza normą ISO, istnieją trzy największe certyfikaty środowiskowe:

·         Produkty Brother spełniające normę typu I, certyfikowane niemiecką etykietą Blue Angel, przechodzą rygorystyczny proces, w którym dokładnie ocenia się zgodność urządzenia z etykietą producenta, jego wpływ na środowisko, zużycie energii oraz możliwość recyklingu. Pod uwagę brane są również inne kryteria i czynniki mające realny wpływ na środowisko.

 

·         Urządzenia firmy Brother posiadają także etykietę Nordic Swan Label, która jest przyznawana dla produktów obecnych na rynkach nordyckich (Szwecja, Norwegia, Dania, Finlandia oraz Islandia). Proces uzyskiwania tego certyfikatu jest podobny do tego, jaki stosuje się w przypadku Blue Angel, przy czym uwzględnia dodatkowe lokalne wymogi środowiskowe, które są weryfikowane przez Nordycką Organizację Ekoetykietowania, emitenta Nordic Swan Label.

 

 

·         Brother jest także partnerem europejskiego programu Energy Star, który sprawdza zgodność deklaracji producenta z realnym zużyciem energii. Strona internetowa UE Energy Star udostępnia konsumentom bazę danych zawierającą urządzenia biurowe, zakwalifikowane do programu, umożliwiając zapoznanie się z ich specyfikacją przed zakupem i wybór najbardziej energooszczędnych modeli.

 

Certyfikaty Blue Angel, Nordic Swan Label i EU Energy Star przyznawane produktom Brother oznaczają, że są to przyjazne dla środowiska urządzenia, spełniające szereg norm i standardów. Firma Brother już na etapie projektowania sprzętu bierze pod uwagę wymagania organizacji wydających takie certyfikaty, a także uwzględnia trendy w zakresie ekologii.

Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Patryk Jeziorski

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »