Rozrywka i wypoczynek » Sport

Co to jest trening holistyczny?

Co to jest trening holistyczny?
Zobacz więcej zdjęć »
Siłownie i kluby fitness kojarzą się głównie z ćwiczeniami ze sztangami i ciężarkami lub aerobikiem. Tak naprawdę istnieje bardzo duża grupa specjalnych programów treningowych różniących się od siebie rodzajami ćwiczeń, intensywnością i wykorzystywanymi urządzeniami.

Osoby odwiedzające siłownie mają swoje własne cele do osiągnięcia, które będą się od siebie różniły. Jedni kładą nacisk na zwiększenie objętości mięśni, drudzy będą chcieli osiągnąć szczupłą, sportową sylwetkę, a jeszcze inni poprawić swoją kondycję fizyczną czy sprawność. Kluby fitness są także idealnym miejscem dla osób, które rozpoczęły proces odchudzania się. Przy treningach personalnych wraz z ćwiczeniami określa się także indywidualną dietę, która ma pomóc w osiąganiu początkowych założeń.

Czym wyróżnia się trening ogólnorozwojowy?

Trening ogólnorozwojowy, zwany inaczej holistycznym ma na celu kompleksowy rozwój organizmu, zarówno pod kątem siłowym, jak i sprawnościowym. Uczestnicząc w tego typu treningu wykonuje się ćwiczenia siłowe oraz aerobowe, które wykorzystują takie urządzenia jak rowerki treningowe, stepery, bieżnie, wiosła, orbitreki. Celem treningów jest poprawa kondycji fizycznej, sprawności, siły mięśni. W przypadku ćwiczeń typowo siłowych wykorzystywane mogą być wszystkie urządzenia, jako, że trening skupia się na kompleksowym rozwoju, dlatego ćwiczy się wszystkie partie mięśniowe a nie wybrane. Zatem przekrój rodzajów ćwiczeń może być naprawdę spory. Istotnym elementem treningów holistycznych jest także rozciąganie, które powinno mieć miejsce po każdym treningu.

Korzyści płynące z uprawiania treningów ogólnorozwojowych

Z racji kompleksowego podejścia przy treningu holistycznym możemy liczyć na szereg korzyści wynikających z jego uprawiania. Po określonym czasie spędzonym na siłowni czy fitness klubie można spodziewać się ujędrnienia i wzmocnienia mięśni. Dzięki temu ciało nabierze zdrową, sportową sylwetkę a przy tym będzie dysponować większą siłą. Poprawi się także ukrwienie organizmu, co będzie pożądanym efektem z punktu widzenia ewentualnych problemów z układem krwionośnym. W końcu poprawi się kondycja fizyczna i wytrzymałość organizmu dzięki czemu nie będą pojawiać się zadyszki, zmęczenie, ale także może poprawić się odporność organizmu na choroby. Treningi ogólnorozwojowe są polecane każdej osobie, bez względu na wiek, płeć czy posiadaną formę. Tego typu treningi nie zawsze będą wyglądały tak samo. Mogą różnić się od siebie dobranymi ćwiczeniami. Wiele zależeć będzie od obecnej kondycji fizycznej trenującego, jego sprawności czy podejścia trenera. Dobry trener personalny dobierze taki zastaw ćwiczeń, który będzie odpowiadał trenującemu i będzie modyfikował go wraz ze wzrostem postępów.

Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Personal Gym
http://www.personalgym.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Dziś:
KONFERENCJA ANTYDOPINGOWA WARSZAWA
4Dreamers w Empik Bonarka - 24.06, godz. 15:30
Za 3 dni:
KONFERENCJA ANTYDOPINGOWA WARSZAWA
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »