Technologie » Komputery
Cyfrowa rewolucja w analizie zanieczyszczonych gruntów
Papierowe notatki, błędy przy skanowaniu i trudne warunki pogodowe – z tym przez lata mierzyli się terenowi inżynierowie Ginger BURGEAP, jednej z czołowych firm doradztwa środowiskowego w Europie. Teraz ich codzienna praca wygląda zupełnie inaczej. Dzięki cyfrowemu wsparciu w postaci wytrzymałych tabletów Panasonic TOUGHBOOK oraz oprogramowania TerraIndex, procesy zbierania i analizy danych w terenie zostały zautomatyzowane i uproszczone.
Ginger BURGEAP, z ponad 30-letnim doświadczeniem i zespołem ponad 350 inżynierów na całym świecie, realizuje kompleksowe projekty rekultywacji zanieczyszczonych gruntów, analizując próbki gleby, wody i gazów. Tradycyjne metody pracy, oparte na ręcznym zapisie danych, przestały jednak nadążać za potrzebami współczesnych projektów.
Początkowo myśleliśmy o stworzeniu własnego rozwiązania, przyznaje Marc-Eric Pautet, manager Ginger BURGEAP odpowiedzialny za bezpieczeństwo środowiskowe w firmie. Jednak po przetestowaniu TerraIndex i TOUGHBOOK, wybór był oczywisty, dodaje.
Koniec z błędami i stratą czasu
Zestaw TerraIndex + TOUGHBOOK okazał się strzałem w dziesiątkę. Oprogramowanie pozwala cyfryzować każdy etap pracy – od zbierania danych w terenie, przez zlecenia laboratoryjne, po raportowanie. Jednocześnie wytrzymałe tablety zapewniają niezawodność w nawet najbardziej wymagających warunkach – od deszczu i błota, po silne nasłonecznienie i ekstremalne temperatury.
Tablet Panasonic TOUGHBOOK G2 przeszedł szereg testów w terenie i – jak relacjonują sami inżynierowie – zdał je na przysłowiową piątkę. Urządzenie działa bez zarzutu w deszczu, ekran pozostaje czytelny nawet w pełnym słońcu, a jego wodoodporna warstwa dotykowa pozwala na sprawne korzystanie z urządzenia nawet w rękawicach nitrylowych. Dodatkowo, bateria wystarcza na cały dzień pracy bez konieczności ładowania.
Dzięki nowoczesnym narzędziom Ginger BURGEAP nie tylko zwiększyło efektywność swoich operacji terenowych, ale również zapewniło większą precyzję i bezpieczeństwo realizowanych projektów – co ma kluczowe znaczenie w pracy z zanieczyszczonym środowiskiem.
Nasi inżynierowie mogą teraz na bieżąco kodować odczyty, robić zdjęcia, skanować kody kreskowe i natychmiast przesyłać dane do menedżerów projektów, mówi Léo Pryfer - research engineer w Ginger BURGEAP. To prawdziwa rewolucja. Udało się wyeliminować błędy, przyspieszyć działania i sprawić, że dane są dostępne w czasie rzeczywistym, podsumowuje.
Komentarze (0)