Technologie » AGD - RTV

Często źle dobieramy sprzęt audio-video. Jak nie popełnić błędu?

Pójść do sklepu, wybrać telewizor, najlepiej ten największy i gotowe – tak myśli wiele osób. Jednak to za mało, żeby cieszyć się naprawdę dobrym obrazem i dopasować ekran do swoich potrzeb i mieszkania. Jak dobrze dobrać sprzęt audio-video i jakie nowości czekają nas w tym roku?

Szukając telewizora na początku musimy wybrać miejsce, w którym go wystawiamy. Należy sprawdzić jak naświetlone jest pomieszczenie, z której strony wpada światło. Dopiero później powinniśmy wybrać się do salonu i sprawdzić jakie linie telewizorów są dostępne na rynku.

- Każda linia informuje nas o parametrach, które dostarcza telewizor. Dzięki temu możemy uzyskać większą czerń, możemy mieć lepsze kąty widzenia, bądź też multimedia, które są dosyć popularne w telewizorach. Nowością w tym roku jest linia Oled Bravia A1, który wprowadzamy na rynek. Telewizor będzie dostępny w trzech rozmiarach 55, 65 i 77 cali – mówi newsrm.tv Radosław Pietrzkiewicz, Sony Polska.

Od trzech lat producenci telewizorów promują technologię 4K. W zeszłym roku pojawiła się nowość technologia HDR. Dzięki temu zyskujemy jaśniejszy i bardziej kontrastowy obraz o żywej kolorystyce, który zwraca uwagę większą głębią i szczegółowością. Technologia umożliwia reprodukcję szerszego zakresu jasności niż nagrania dokonane przy standardowym zakresie dynamicznym. Materiały utrwalone, przetworzone i rozpowszechniane w standardzie HDR cechują się fantastycznym kontrastem oraz kolorystyką i pozwalają przybliżyć się o krok do pełnego realizmu.

- Proszę sobie wyobrazić, że rozdzielczość daje nam ilość szczegółów, natomiast HDR dodaje nam detale. Większa ilość kolorów. W jasnych, czy też ciemnych scenach widzimy więcej – wyjaśnia Radosław Pietrzkiewicz.

Telewizor często ustawiamy w najbardziej eksponowanym miejscu w domu i właśnie dla tego bardzo ważny jest też jego wygląd. Zawsze cały efekt psują odstające kable, bez których nasz ekran nie będzie działał. Na to też producenci znaleźli sposób. W niektórych telewizorach wszystkie przewody można schować.

Po wybraniu telewizora warto dopasować do niego sprzęt audio. – Oczywiście możemy rozstawić system 5.1, 7.1 w oparciu o amplituner. Możemy wybrać kino domowe, które jest prostsze w instalacji. Natomiast trendy na rynku są takie, że użytkownik coraz częściej sięga po rozwiązania prostsze, które w mniejszym stopniu absorbują przestrzeń, czyli po soundbary – wyjaśnia Jacek Mirkowski, Sony Polska.

W przypadku sprzętu audio warto także sięgać po rozwiązania bezprzewodowe. Zalety takiego rozwiązania docenimy korzystając ze słuchawek. – Druga taką technologia użytkową jest noise-cancelling, która wycina nam szum otaczającego nas tła. Nie przeszkadza nam dźwięk klimatyzacji, stukot kół pociągu, szum silników w samolocie. Natomiast dla sportowców i ludzi aktywnych są słuchawki o specjalnej konstrukcji. Są one odporne na pot, zalanie, często z bluetoothem i mocowaniami, które dobrze trzymają się na uchu – dodaje Jacek Mirkowski.

Na imprezach w plenerze na pewno sprawdzą się bezprzewodowe głośniki, które także mogą być gadżetem oddającym klimat przyjęcia. Możemy np. wybrać bezprzewodowy sprzęt audio, który ma funkcję sterowania podświetleniem.

Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Serwis_Newsrm.tv

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Dziś:
KONFERENCJA ANTYDOPINGOWA WARSZAWA
4Dreamers w Empik Bonarka - 24.06, godz. 15:30
Za 3 dni:
KONFERENCJA ANTYDOPINGOWA WARSZAWA
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »