Firma » System prawny

Czym należy się kierować wybierając radce prawnego?

Czym należy się kierować wybierając radce prawnego?
Zobacz więcej zdjęć »
Wybór radcy prawnego czy prawnika z pewnością wymaga głębszego zastanowienia, nie jest to łatwa decyzja, ofert w każdym z miast jest naprawdę dużo. Oferują szeroki zakres usług, przez co ciężko zdecydować, który radca najlepiej poprowadzi naszą sprawę. Na co zwracać uwagę wybierając radcę prawnego?

Zasięgnij opinii

 

Przed wyborem konkretnego prawnika, warto zapoznać się z opiniami osób, które były w sytuacji podobnej do naszej. W tym celu możemy podpytać znajomych czy rodzinę. W ten sposób możemy łatwo określić czy dany radca prawny dobrze poprowadzi naszą sprawę. Pamiętajmy, by nie porównywać dwóch kompletnie różnych spraw. Problem pojawia się gdy nie mamy od kogo zasięgnąć opinii. Wtedy warto sprawdzić opinie na forach.

 

Wybierz specjalistę

 

Poszukując pomocy prawnej wybierzmy osobę, która często prowadzi sprawy podobne do naszej. Radca prawny specjalizujący się w sprawach windykacyjnych  niekoniecznie sprawdzi się w sprawie karnej czy na odwrót. Prawnicy zazwyczaj jasno określają na swoich stronach czy w broszurach rodzaje spraw, w których się specjalizują.

Oni doskonale zdają sobie sprawę, że zadowolony klient to najlepsza reklama, dlatego sami starają się nakierować jakiego typu sprawy najczęściej prowadzą i w jakich mają największe doświadczenie.

 

Skorzystaj z darmowej porady

 

Wielu radców i adwokatów oferuje pierwszą poradę bez opłat. W takim przypadku warto skorzystać z tej opcji i poznać opinie oraz ewentualny plan działania kilku radców, a następnie wybrać, z którym chcemy współpracować. W trakcie rozmowy warto naświetlić jak wygląda nasza sprawa, jakie są nasze oczekiwania. Warto zapytać czy radca prowadził podobną sprawę w ostatnim czasie.

 

Cena a doświadczenie

 

Często spotykamy się ze stwierdzeniem, że skuteczny adwokat musi być drogi. O ile kilka- kilkanaście lat temu mogło to się sprawdzić, tak teraz duża konkurencja wymusiła obniżenie cen za usługi. Coraz więcej prawników otwiera własne działalności, dzięki czemu mogą znacznie obniżyć ceny. Koszty utrzymania dużych kancelarii zatrudniających kilkanaście osób są zdecydowanie wyższe, przez co ceny usług również są wyższe. W przypadku adwokatów biorących udział w głośnych, kontrowersyjnych sprawach, cena również może być dość wygórowana. Co ciekawe, ceny za poradę prawną w dużych miastach takich jak Kraków, są takie same jak w mniejszych miasteczkach. Duża konkurencja wymusza utrzymywanie podobnych stawek.

 

Wybór radcy prawnego nie jest łatwy i wpływa na przebieg całej sprawy. W trakcie poszukiwań kierujmy się powyższymi radami, a wybór będzie znacznie łatwiejszy i w pełni uzasadniony.

Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Paulina.b

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »