Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Czym są koncentratory tlenu?

Zjawisko niedotlenienia organizmu to stan poważnie zagrażający nie tylko ludzkiemu zdrowiu, ale nawet życiu. Z podobnym problemem zmagają się chorzy i chore, których dotyczą wszelkie wady układu oddechowego. Uzupełniająco, przy postępowaniu w przypadku podobnych stanów wprowadza się leczenie tlenem.

Wskazaniem do stosowania będą przewlekła POChP, rozstrzenie oskrzeli, zwłóknienie płuc, mukowiscydoza bądź też dysplazja oskrzelowo-płucna. Jeżeli pojawi się potrzeba rozpoczęcia tlenoterapii, z pewnością chętnie skorzystamy z profesjonalnych akcesoriów – szczególnie z tych przydatnych nam każdego dnia.

Koncentrator tlenu jest urządzeniem, które doskonale sprawdza się podczas korzystania zarówno w każdym domu, jak i w warunkach szpitalnych. Działanie koncentratora bazuje na pobieraniu powietrza z otoczenia. Dalej powietrze jest sprężane i przepuszczane przez mechanizm pozwalający na oddzielnie tlenu od azotu. Niepożądany gaz dociera znowu do powietrza z otoczenia, tlen zaś pobierany jest przez pacjenta, który dzięki sprzętowi poprzez profesjonalną maseczkę chłonie tlen o stężeniu od 91 do 95%. Omawiany przenośny koncentrator tlenu, zwiększając stężenie tlenu w płucach, umożliwi zapobiegnięcie kwasicy, będącej niebezpieczną pochodną niedotlenienia.

Sensowność rozpoczęcia tlenoterapii jesteśmy w stanie zweryfikować zwykle po zaobserwowaniu kilku podstawowych objawów. Wśród nich notuje się problemy ze spaniem, nieproporcjonalne przemęczenie i poczucie absolutnego braku energii. Dodatkowo przemęczenie psychiczne oraz znaczny spadek naturalnej odporności i wyższą zachorowalność.

Z powodu regularnego używania koncentratora tlenu podczas terapii, jego wybór nie powinien być przypadkowy. Najlepiej, aby do przyszłych użytkowników docierały narzędzia relatywnie lekkie, nieduże i wygodne przy przenoszeniu oraz przystosowane do transportu. Szczególne znaczenie ma energooszczędność, cicha praca, a także nieskomplikowana obsługa czy zabiegi związane z okresową pielęgnacją.

Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Dabali777

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowejPublikuj artykuły i zarabiaj z CentrumPR.
Dziennikarstwo obywatelskie


Piszesz artykuły? CentrumPR to serwis stworzony również dla dziennikarzy obywatelskich. Błyskawiczna publikacja, wysokie miejsca w Google to zalety których może nam pozazdrościć konkurencja.
Dziennikarstwo obywatelskie
porównanie serwisów


Kalendarium

Dziś:
Warsztaty z Reksiem - godz. 12:00, Empik Bonarka, Kraków
Opowieści na dobranoc... - warsztaty dla dzieci. godz. 16:00, Empik Bonarka, Kraków
Warsztaty z Reksiem - godz. 12:00, Empik Bonarka, Kraków, ul. Kamieńskiego 11
Tappi i przyjaciele - Ekspedycja w Wielkie Nieznane – warsztaty z Marcinem Mortką
OPERACJA - KODOWANIE - SZYFROWANIE - warsztaty detektywistyczne
Warsztaty "Wiosenne ozdoby", Empik Posnania, 17.03, 13:00-15:00
Za 2 dni:
Spotkanie autorskie,Przemysław "Vegenerat" Ignaszewski, Poznań,Empik Plac Wolności,19.03,18:00
Za 3 dni:
AlienGuard Roadshow 2018: Bakotech zaprasza do Gdańska, Warszawy, Wrocławia i Krakowa
Za 10 dni:
Spotkanie autorskie,Kuba Wojtaszczyk, Poznań,Empik Plac Wolności,27.03,18:00
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »