Kobieta, zdrowie, uroda » Dziecko

Darmowa szkoła rodzenia

Darmowa szkoła rodzenia
Zobacz więcej zdjęć »
Szkoła rodzenia i tamtejsze zajęcia to taki temat, który zazwyczaj wzbudza wiele kontrowersji. Wiele osób poważnie zastanawia się nad tym, czy warto uczęszczać na takie zajęcia i czy ma to sens. Jednak nadal zbyt mało kobiet uczęszcza do szkoły. Powody są bardzo różne...

Kobiety sugerują się tym, iż kiedyś na przykład ich matki i babki nie uczęszczały na tego typu zajęcia, a mimo to rodziły zdrowe dzieci. Jednak trudno zaprzeczyć temu, iż takie myślenie jest bardzo stereotypowe i nie do końca słuszne. 
 
Wyjaśniamy czym jest szkoła rodzenia.
Na wstępie warto wyjaśnić, iż sama nazwa szkoła rodzenia jest nie do końca słuszna, ponieważ tak naprawdę poród to zjawisko, które jest fizjologiczne, a także instynktowne, to nie jest coś czego się trzeba uczyć, a na pewno nie na takich zajęciach. Warto jednak zauważyć, iż podczas tego typu zajęć można jednak uzyskać bardzo cenne rady i wskazówki odnośnie tego jak postępować podczas porodu. 
 
Zdecydowanie zbyt wiele kobiet wychodzi z założenia, że tak naprawdę wszystkiego można się dowiedzieć z książek, internetu, czy magazynów. Nie podlega jednak dyskusji, iż to darmowa szkoła rodzenia daje rzetelne, uporządkowane informacje odnośnie porodu, pobytu w szpitalu, opieki nad noworodkiem, a także czasem połogu. 
 
Kiedy zapisać się do szkoły rodzenia?
Najlepszy czas, aby zapisać się na takie zajęcia do szkoły rodzenia to czas po dwudziestym tygodniu ciąży. Wtedy to zazwyczaj kobieta czuje się już zdecydowanie najlepiej, jest nie tylko pełna energii i ma ochotę na ćwiczenia, czy na uczęszczanie na tego typu zajęcia ale i nie boryka się już z nudnościami, czy też wymiotami, które ustępują. 
 
Ile trwa kurs w szkole rodzenia? 
Jeśli chodzi o czas trwania takich zajęć to nie można tego jednoznacznie określić, gdyż w wielu przypadkach zależy to od tego na co decyduje się bezpłatna szkoła rodzenia. Jednak najczęściej czas trwania takich zajęć oraz ich częstotliwość różnią się. Najczęściej jest to około pięciu tygodni zajęć, które to trwają około półtorej godziny dziennie.
 
"Bez dwóch zdań warto uczęszczać na zajęcia do szkoły rodzenia, w tym czasie można uzyskać mnóstwo cennych informacji wskazówek, które dotyczą takich kwestii jak poród, opieka nad noworodkiem, czy pobyt w szpitalu. Kobieta także dowiaduje się jak powinna dbać o swoje ciało przed porodem, a także po nim. Może dowiedzieć się też tego, jakie są najczęściej spotkane problemy podczas porodu, a także jak sobie z nimi poradzić. Takie informacje, które są bardzo cenne są przekazywane kobietom w formie wykładów. Warto podkreślić, że takie zajęcia to nie tylko teoria, ale także i część praktyczna podczas której kobieta uczy się prawidłowego oddychania, czy sposobu relaksowania się" mówi Pani Lidia z darmowej szkoły rodzenia Mama i Ja w Poznaniu.
 
Więcej zalet szkoły rodzenia
Warto zaznaczyć, iż nie jest to koniec zalet, jakie niesie za sobą uczestnictwo w zajęciach w szkole rodzenia. To jest dobre miejsce, w którym ciężarna nie tylko może dowiedzieć się wielu cennych rzeczy zarówno o swoim ciele, jak i o porodzie, a także o opiece nad dzieckiem, ale także spotkać się z różnymi ludźmi. Chodzenie na te zajęcia daje możliwość spotkania się z osobami, które prowadzą te zajęcia i zawsze można ich o coś zapytać, ale także można spotkać się z innymi kobietami i na przykład wymienić swoje doświadczenia.
Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

seodejfed

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Krzesła Edinos.pl
Modne krzesło w stylu skandynawskim już od 198zł. Sprawdź nasze pozycję i zamów wybrane meble z dostawą w ciągu 24h!

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »