Technologie » Komputery
Delock: 2,5 Gb/s w ultrabooku
                ![]()  | 
        
| Zobacz więcej zdjęć » | 
To jedno z pierwszych urządzeń o takich możliwości na rynku. Dotychczas karty sieciowe podłączane poprzez USB nie osiągały tak zawrotnych prędkości. 2,5 Gb/s oznacza znacznie szybszy transfer plików, co jest ważne np. jeśli w naszej domowej lub biurowej infrastrukturze sieciowej znajdują się nowoczesne NAS-y, dysponujące równie szybkim interfejsem. Nową kartę marki Delock docenią także ci użytkownicy, którzy często pracują z dużymi plikami w chmurze.
Cienkie obudowy niektórych laptopów oznaczają nie tylko świetny wygląd urządzenia i jego niską wagę. Często też przekładają się na dostępność interfejsów. RJ45, standardowy wtyk karty sieciowej, jest dość duży, dlatego wielu producentów laptopów rezygnuje z jego obecności. A przecież połączenie sieciowe poprzez kabel jest nie tylko szybsze, ale też bezpieczniejsze niż WiFi. Na szczęście, z pomocą nowego urządzenia niemieckiej firmy Delock, nie musimy rezygnować z sieci przewodowej, nawet jeśli korzystamy z cienkiego i lekkiego ultrabooka.
Adapter oznaczony przez producenta numerem 65990 korzysta z USB typu C lub Thunderbolt 3, obsługuje technologię NBASE-T, co pozwala na działanie sieci z szybkością 2,5 Gb/s. Urządzenie wykorzystuje układ sieciowy Realtek RTL8156. Niewielki adapter można zabrać wszędzie ze sobą, a dodatkową zaletą będzie fakt, iż nie potrzebuje on dodatkowego zasilania bowiem, wykorzystuje w tym celu jedynie port USB.
Produkt wyceniono na 345 zł.
Specyfikacja techniczna:
 
   
- Interfejsy:
 - 1 x Thunderbolt 3 lub USB 3.1 typu C
 - 1 x RJ45 LAN
 - Chipset: Realtek RTL8156
 - Wydajność:
 
Fast Ethernet do 100 Mbps (Half/Full Duplex)
Gigabit Ethernet do 1000 Mbps (Half/Full Duplex)
NBASE-T do to 2.5 Gbps (Half/Full Duplex)
- Obudowa wykonana z metalu
 - Dioda LED informująca o zasilaniu i aktywności
 - Obsługa pełnego dupleksu z kontrolą przepływu IEEE 802.3x i tryb półdupleksowy z kontrolą przepływu
 - Obsługuje Auto MDI-X (automatyczne wykrywanie standardowego lub krosowanego kabla sieciowego)
 - Obsługuje wirtualną sieć LAN IEEE 802.1Q (VLAN)
 - Wspiera 9k Jumbo Frames
 - Zasilany poprzez USB
 - Kolor: czarny
 - Wymiary: 67.0 x 39.2 x 21.3 mm
 - Długość kabla: około 13,5 cm
 - Kompatybilny z systemami:
• Linux Kernel 3.2 lub nowszy 
• Mac OS 10.7 lub nowszy
• Windows 7/7-64/8.1/8.1-64/10/10-64  
 
     
    	
		Nadesłał:
            Entrymedia 
	 | 
	

						Domowy kisiel żurawinowy z malinami			
						Tenda Polska wprowadziła nowy Mesh Wi-Fi 7 i nową akcję cashbackową			
						Czy Polacy uprawiają jeszcze „grobing” i jaki wpływ ma na nas Dzień Wszystkich Świętych			
						Płatności powtarzalne BLIK dostępne w Credit Agricole			
Komentarze (0)