Zdrowie » Medycyna

Dlaczego warto leczyć suchy kaszel

Dlaczego warto leczyć suchy kaszel
Zobacz więcej zdjęć »
Przeziębienie skończyło się już jakiś czas temu, a ciebie ciągle męczy kaszel? Nie masz żadnych niepokojących objawów, tylko pokasłujesz od czasu do czasu? Zastanawiasz się – leczyć czy nie leczyć? Czekać, aż samo przejdzie? Co robić w takiej sytuacji?

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

brew pozorom suchy kaszel od mokrego jest łatwo odróżnić – przy mokrym zawsze następuje odkrztuszenie wydzieliny, suchy to tak zwany kaszel nieproduktywny, wynikający z podrażnienia błony śluzowej oskrzeli, gardła czy krtani. Ten rodzaj kaszlu wywołuje duszące ataki, nie towarzyszy mu odkrztuszanie wydzieliny i jest bardzo męczący. 

Jeśli męczy cię suchy kaszel, a to tego pojawiają się inne objawy, takie jak wymioty, uczucie duszenia, gorączka powyżej 39 stopni Celsjusza, koniecznie udaj się do lekarza. 
Utrzymujący się przez dłuższy czas lub pojawiający się niezależnie od infekcji suchy kaszel może być objawem poważniejszej choroby – astmy, przewlekłej obturacyjnej choroby płucnej, przewlekłego zapalenia dróg oddechowych, chorób serca, choroby refleksowej, a nawet nowotworu płuc lub oskrzeli. Tylko lekarz, po przeprowadzeniu odpowiednich badań obrazowych, między innymi takich jak RTG klatki piersiowej, spirometrii i/lub tomografii komputerowej będzie mógł postawić właściwą diagnozę. 

Suchy kaszel często pojawia się w początkowym etapie wirusowej infekcji górnych dróg oddechowych, jednak po mniej więcej trzech dniach powinien przekształcić się w kaszel mokry. Po zakończeniu infekcji suchy kaszel może nas męczyć nawet ponad trzy tygodnie. 

Jeśli nie towarzyszą mu dodatkowe objawy i generalnie czujemy się dobrze, możemy próbować sobie pomóc domowymi sposobami, takimi jak intensywne nawilżanie pomieszczeń, w których przebywamy, stosowaniem inhalacje i piciem dużych ilości wody w temperaturze pokojowej – może być z dodatkiem miodu. Przy nocnych napadach kaszlu dobrze jest ułożyć pod plecami dodatkową poduszkę, tak by spać w pozycji bardziej uniesionej.

 Domowe sposoby nie zawsze się sprawdzają, dlatego warto w aptece zaopatrzyć się w jeden z dostępnych na rynku przeciwkaszlowych leków dostępnych bez recepty – takich jak Atussan. Ten syrop ma przyjemny smak i zapach owoców pomarańczy, a jego substancją czynną jest cytrynian butamiratu,  stosowany w leczeniu kaszlu różnego pochodzenia. Dzięki temu Atussan wyraźnie hamuje odruch kaszlu, ponieważ zmniejsza częstotliwość kaszlu i jego natężenie, rozkurcza mięśniówkę oskrzeli, dzięki czemu znacząco ułatwia oddychanie.




Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Agencja PR
http://agencjapr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »