Dom » Architektura

Dobrze Ci w zielonym

Dobrze Ci w zielonym
Zobacz więcej zdjęć »
Równolegle z budzącą się do życia przyrodą, deweloper Monday Development zachęca mieszkańców Poznania do rozpoczęcia przygody ze sportem na świeżym powietrzu. Nie trzeba szukać daleko – w samym centrum miasta na Zielonym Sołaczu są do tego wprost idealne warunki.

Dla większości rekreacja i wypoczynek idą w parze z przebywaniem poza  miastem. Tymczasem relaks na łonie natury możliwy jest również w śródmieściu, zwłaszcza, jeżeli weźmiemy pod uwagę parki, których w Poznaniu jest całkiem sporo. Do wykorzystania potencjału terenów zielonych dostępnych w jednej z najpiękniejszych dzielnic miasta – na Sołaczu -  zachęca Monday Development – organizator cyklu spotkań pod hasłem „Dobrze Ci w zielonym!”, który 20 maja rusza w Parku Wodziczki. – Postanowiliśmy dać Poznaniakom impuls do aktywnego spędzania wolnego czasu na łonie natury, którą znaleźć można także w samym centrum miasta. – mówi Iwona Chmielewska z Monday Development. – 20 maja o godz. 11:00 zapraszamy wszystkich chętnych do Parku Adama Wodziczki, tuż przy inwestycji Apartamenty Zielony Sołacz, gdzie odbędą się warsztaty Nordic Walking pt. „Wszystko jest o krok”. Podczas spotkania instruktor opowie o technice poprawnego chodzenia a następnie poprowadzi część praktyczną warsztatów. Wstęp jest bezpłatny. – dodaje. Miejsce spotkania nie jest przypadkowe – Apartamenty Zielony Sołacz to wyjątkowa inwestycja dewelopera, w której z posesji będzie można wyjść bezpośrednio do Parku Wodziczki. – Mieszkańcy Zielonego Sołacza na co dzień będą mogli czerpać z dobrodziejstw otaczającej ich natury.  Oprócz wszechobecnej zieleni Sołacz obfituje także w klimatyczne kafejki i restauracje. Chcemy, aby uczestnicy warsztatów poczuli niesamowity klimat tego miejsca, dlatego po zakończeniu warsztatów zapraszamy wszystkich na mrożoną herbatę do pobliskiej restauracji Magazyn Food Concept. O terminach i tematyce kolejnych spotkań będziemy informować na naszym profilu na facebooku – dodaje.

Sołacz jest jedną z najbardziej zielonych dzielnic Poznania. Znajdujące się tu Parki Sołacki i Wodziczki łącznie stanowią przeszło 20 hektarowy klin zieleni w samym sercu miasta. Nic więc dziwnego, że stanowią one doskonałe tło do  przeprowadzenia aktywnych spotkań w naturze. Te same walory przyrodnicze okolicy były także motorem do  realizacji przez Monday Development inwestycji Apartamenty Zielony Sołacz. Kameralny budynek z bezpośrednim wyjściem do znajdującego się tuż za furtką Parku Wodziczki, wręcz zachęca by wziąć kijki, rower, czy założyć buty do biegania i zatopić się w zieloną przestrzeń w samym centrum Poznania.

Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Michał Bachorz

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Dziś:
KONFERENCJA ANTYDOPINGOWA WARSZAWA
4Dreamers w Empik Bonarka - 24.06, godz. 15:30
Za 3 dni:
KONFERENCJA ANTYDOPINGOWA WARSZAWA
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »