Społeczeństwo » Społeczeństwo

Domy dla seniora

Domy dla seniora
Zobacz więcej zdjęć »
Wielu z nas dopada strach przed starością.

Strach przed starością

Większość z nas potwornie boi się starości. Obserwując swoich dziadków czy rodziców, osoby młode boją się zniedołężnienia i chorób, które czekają ich być może w podeszłych latach. O ile choroby fizyczne bardzo często są zrozumiałe, o tyle choroby o podłożu psychicznym potrafią naprawdę przestraszyć. Zaniki pamięci, Alzheimer, wzmożona podejrzliwość i złośliwość to kwestie, które bardzo często pojawiają się na stare lata. Część osób boi się również, że na starość czeka ich dom dla seniora. Czasami słyszy się o nieludzkim traktowaniu podopiecznych takich placówek, jednak prawdę mówiąc, większość z nich to naprawdę wspaniałe miejsca, w których osoby w podeszłym wieku przeżywają drugą młodość. Dobry dom seniora to miejsce, które nie tylko zajmuje się opieką, ale również aktywizacją osób starszych. Seniorzy zagwarantowaną mają rehabilitację, rozrywkę a nawet potańcówki.

Indywidualny opiekun

Alternatywą dla domów spokojnej starości może być indywidualny opiekun osób starszych. Osoba pracująca na tym stanowisku powinna spełniać szereg określonych cech. Przede wszystkim powinna być ona z jednej strony cierpliwa, ale również nieuległa. Opiekun osób starszych, schorowanych powinien również wykazywać dużo sił fizycznych. Nierzadko praca ta obejmuje również rehabilitację czy wykonywanie codziennej toalety podopiecznemu.

Jeśli nie chcemy oddać rodzica do domu dla seniorów, możemy zdecydować się na rozwiązanie, w którym opiekun osób starszych przychodzi codziennie do naszego domu na kilka godzin, aby zająć się naszą mamą czy tatą. W Polsce rozwiązanie to jest coraz bardziej powszechne.

Artykuł dzięki współpracy z domem opieki seniora - Edessa.


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Daniel Getsiński

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »