Dom » Wnętrza

Efekt murowany, czyli cegła we wnętrzu

Efekt murowany, czyli cegła we wnętrzu
Zobacz więcej zdjęć »
Nowoczesna i tradycyjna, ciepła i surowa, fabryczna i rzemieślnicza – cegła to materiał kontrastów. Ma wiele wcieleń, a jako dekoracja domu buduje wyjątkowy klimat. Doskonale sprawdzi się zarówno w industrialnym lofcie, jak i w rustykalnej chacie. Z czym ją łączyć?

Specjaliści Classen podpowiadają, jakie drzwi i podłogi stworzą z cegłą ciekawy duet.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

– Cegła od wielu lat zdobi polskie mieszkania, jednak obecnie na nowo przeżywa rozkwit popularności. Często stosuje się ją w dekoracji ścian, kominków czy wysp kuchennych. Pojawia się także w łazienkach. Choć jej pielęgnacja nie należy do najłatwiejszych, nie powstrzymuje to osób urządzających wnętrza przed sięganiem po ten materiał. Surowa, wyrazista, a zarazem szlachetna sprawia, że pomieszczenia zyskują nową jakość – mówi Michał Białas, kierownik działu reklamy, Classen.

Od fabryki do mieszkania

Cegły w naturalnych odcieniach czerwieni i brązu doskonale prezentują się w industrialnych wnętrzach, inspirowanych architekturą przemysłową. Podkreślają ich surowość i prostotę. Dzięki nierównomiernej powierzchni i drobnym niedoskonałościom zyskują na unikalności. Oszczędne w formie, bardzo dobrze wyglądają u boku stali i żeliwa. Ciekawie komponują się również z betonem. W wielkomiejskich loftach chętnie są zestawiane z jasną podłogą, która eksponuje przestronność wnętrz i wizualnie je rozświetla. Taki efekt można uzyskać wybierając np. panele z kolekcji Galaxy 4V (Świerk Viviero) lub Harmony Forte (Dąb Dorado). Ich drewniana struktura stanowi ciekawy kontrast, a zarazem tło dla innych materiałów.

Cegła w wersji modern

W nowoczesnym wnętrzu świetnie sprawdzą się cegły bielone, a także w odcieniach szarości i brązów. Te pierwsze pięknie prezentują się w zestawieniu z lakierowanymi drzwiami w kolorze bieli lub grafitu, np. z serii Linea. Gładka powierzchnia skrzydeł zdobiona prostymi liniami reprezentuje modernistyczne wzornictwo. Razem z nierównomierną ścianą z cegieł tworzy atrakcyjną wizualnie kompozycję. Osoby, które preferują klasyczne rozwiązania, mogą postawić na drzwi ramowe wykończone drewnopodobną okleiną, np. z linii Traffic. Naturalny rysunek drewna ociepli wizualnie wnętrze. By spotęgować ten efekt warto wybrać panele o wyczuwalnej strukturze w słonecznym odcieniu, np. NEO 2.0 Wood Summer Oak. Takie połączenie stworzy modernistyczny, a jednocześnie bardzo przytulny wystój.

Ludowe inspiracje

Cegła to także materiał kojarzony z wnętrzami rustykalnymi. Jej rzemieślniczy rodowód idealnie pasuje do klimatu tego stylu aranżacji. Niepowtarzalna faktura ciekawie rozprasza światło w pomieszczeniach. Piaskowe i rdzawe odcienie eksponują ich przyjazny, sielski charakter. Jeśli stanowi ona pozostałość po budownictwie przodków, staje się więcej niż tylko dekoracją. Pozwala przenieść się w sentymentalną podróż. W takim wystroju będzie dobrze współgrała z innymi kamieniami oraz z drewnem. Na podłodze można zastosować panele podłogowe przypominające kamienną posadzkę, np. SONO Landscape Rusty Secret. To zestawienie zapewni przytulność, a jednocześnie wyeksponuje naturalny charakter wnętrza.

Niewzruszona jak mury

– Niezależnie od trendów, cegła jest uniwersalna i ponadczasowa. Sprawdzi się wszędzie. W kamienicy, nowoczesnym lofcie, w mieszkaniu w bloku z wielkiej płyty i w wiejskim domku. W każdym z tych miejsc wprowadzi ciepły, przytulny klimat. Jej wyjątkowość i piękno tkwi w niedoskonałości. Na rynku istnieje wiele zamienników cegły, np. płytek z kompozytu czy tapet, natomiast wybierając tę prawdziwą mamy pewność, że nasze wnętrze zyska unikalny charakter – dodaje Michał Białas.

Pełna oferta produktów Classen jest dostępna pod adresem: www.classen.pl 

# # # 

Classen od ponad pięciu dekad działa w branży wyposażenia wnętrz, posiadając jedną z największych fabryk podłóg na świecie. Na polskim rynku firma reprezentowana jest przez spółkę CLASSEN-POL SA oraz Classen Floors Systems. Firma posiada własny zakład produkcyjny w Rybniku-Zwonowicach, który odpowiada za obsługę środkowo-wschodniego rynku europejskiego. Szeroka gama produktów obejmuje oprócz paneli podłogowych również drzwi, meble kuchenne oraz materiały wykończeniowe. Od 2014 roku Classen jest członkiem Klastra Technologii Drewna „Lignum”. Spółka należy także do Związku Polskie Okna i Drzwi.

Więcej informacji o firmie Classen można uzyskać pod adresem www.classen.pl



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ImagoPR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »