Dom » Budownictwo
FARGUM - kolorowa masa konserwacyjno-pokryciowa
Zobacz więcej zdjęć » |
Nadaje się także do konserwacji i zabezpieczenie powierzchni metalowych, szczególnie pokryć dachowych wykonanych z blachy cynkowej, ocynkowanej i z płyt obornickich,jako środek dekoracyjno – ochronny nawierzchniowy (malowanie bram, płotów, cokołów, murów itp).
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Fargum można stosować natychmiast po nabyciu, nie wymaga rozcieńczania czy innych zabiegów np. podgrzewania, wystarczy tylko go wymieszać. Łatwo rozprowadza się pacą, pędzlem czy szczotką. Daje się nanosić na powierzchnie o dowolnych spadkach i nie kapie podczas nanoszenia. Nie zawiera toksycznych, lotnych i łatwopalnych rozpuszczalników organicznych, jest bezwonny.
Po wyschnięciu Fargum tworzy ceglasto - brązową, jednorodną, elastyczną powłokę o właściwościach podobnych do gumy, odporną na długotrwałe działanie wody. Charakteryzuje się ona bardzo dobrą przyczepnością do pap asfaltowych, betonu, drewna, metali i styropianu. Powłoki z F są bardzo odporne na zmienne warunki atmosferyczne i temperatury od -30OC do +100OC. Powłoki Fargumu nie spływają z powierzchni pochyłych. Fargum może też być stosowany do powłok stykających się z płytami styropianowymi.
Fargum można nakładać ręcznie lub mechanicznie na suche, jak i lekko zawilgocone podłoże. Prace należy wykonywać wyłącznie przy bezdeszczowej pogodzie , w temperaturze min. +10OC. Podłoże należy wstępnie oczyścić z zanieczyszczeń i nadmiaru luźnej posypki oraz naprawić zniszczone fragmenty pokrycia. Przed położeniem warstw zasadniczych podłoże należy zagruntować Fargumem rozcieńczonym wodą w stosunku 2:1 lub Dysperbitem rozcieńczonym w stosunku 1:1. Przy podłożach o małej nasiąkliwości rozcieńczanie Fargumu jest niewskazane. Fargum najwygodniej nanosić jest pasami o szerokości 1,0 - 2,0 m , w warstwach o maksymalnej grubości ok. 1 mm. Powłokę należy nanosić co najmniej dwukrotnie, zawsze po całkowitym wyschnięciu poprzedniej warstwy, co poznaje się po zmianie barwy z czerwonej na ceglasto - brązową (czas tworzenia powłoki uzależniony jest od warunków atmosferycznych i np: w temperaturze +20OC wynosi około 6 godzin). Przy pokryciach dachowych ostatnią warstwę, bezpośrednio po jej nałożeniu w celu zwiększenia trwałości powłoki, można posypać posypką papową w odpowiednim kolorze.
Orientacyjne zużycie Fargumu wynosi 0,5 – 1,0 kg/m2 przy jednokrotnym nanoszeniu warstwą o grubości 1 mm.
Fargum jest materiałem niepalnym i nietoksycznym. Jako materiał ekologicznie bezpieczny nie stwarza żadnych zagrożeń podczas wykonywania prac. Wszelkie zanieczyszczenia oraz narzędzia należy na „świeżo” zmyć wodą, a po wyschnięciu rozpuszczalnikami organicznymi ( np. benzyną ekstrakcyjną, naftą).
Komentarze (0)