Dom » Budownictwo

Fargum na wiosnę

Fargum na wiosnę
Zobacz więcej zdjęć »
Fargum z Izolacji Jarocin to oferta na wiosenne porządki. Nie tylko renowacje czy konserwacje dachów, ale także malowanie bram płotów, cokołów czy murów. Fargum można stosować natychmiast po nabyciu, nie wymaga rozcieńczania czy innych zabiegów np. podgrzewania, wystarczy tylko go wymieszać.

Łatwo rozprowadza się pacą, pędzlem czy szczotką. Daje się nanosić na powierzchnie o dowolnych spadkach i nie kapie podczas nanoszenia. Nie zawiera toksycznych, lotnych i łatwopalnych rozpuszczalników organicznych, jest bezwonny. Po wyschnięciu Fargum tworzy ceglasto - brązową, jednorodną, elastyczną powłokę o właściwościach podobnych do gumy, odporną na długotrwałe działanie wody.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Charakteryzuje się ona bardzo dobrą przyczepnością do pap asfaltowych, betonu, drewna, metali i styropianu. Powłoki z F są bardzo odporne na zmienne warunki atmosferyczne i temperatury od -30OC do +100OC. Powłoki Fargumu nie spływają z powierzchni pochyłych. Fargum może też być stosowany do powłok stykających się z płytami styropianowymi.

Najpopularniejsze zastosowania Fargumu to:

  • renowacja i konserwacja asfaltowych pokryć dachowych,
  • izolacje przeciwwilgociowe i przeciwwodne,
  • konserwacja i zabezpieczenie powierzchni metalowych, szczególnie pokryć dachowych wykonanych z blachy cynkowej, ocynkowanej i z płyt obornickich,
  • jako środek dekoracyjny,
  • ochronny nawierzchniowy Fargum można nakładać ręcznie lub mechanicznie na suche, jak i lekko zawilgocone podłoże.

Prace należy wykonywać wyłącznie przy bezdeszczowej pogodzie , w temperaturze min. +10OC. Podłoże należy wstępnie oczyścić z zanieczyszczeń i nadmiaru luźnej posypki oraz naprawić zniszczone fragmenty pokrycia. Przed położeniem warstw zasadniczych podłoże należy zagruntować Fargumem rozcieńczonym wodą w stosunku 2:1 lub Dysperbitem rozcieńczonym w stosunku 1:1. Przy podłożach o małej nasiąkliwości rozcieńczanie Fargumu jest niewskazane. Fargum najwygodniej nanosić jest pasami o szerokości 1,0 - 2,0 m , w warstwach o maksymalnej grubości ok. 1 mm. Powłokę należy nanosić co najmniej dwukrotnie, zawsze po całkowitym wyschnięciu poprzedniej warstwy, co poznaje się po zmianie barwy z czerwonej na ceglasto - brązową (czas tworzenia powłoki uzależniony jest od warunków atmosferycznych i np: w temperaturze +20OC wynosi około 6 godzin). Przy pokryciach dachowych ostatnią warstwę, bezpośrednio po jej nałożeniu w celu zwiększenia trwałości powłoki, można posypać posypką papową w odpowiednim kolorze. Orientacyjne zużycie Fargumu wynosi 0,5 – 1,0 kg/m2 przy jednokrotnym nanoszeniu warstwą o grubości 1 mm. Fargum jest materiałem niepalnym i nietoksycznym. Jako materiał ekologicznie bezpieczny nie stwarza żadnych zagrożeń podczas wykonywania prac. Wszelkie zanieczyszczenia oraz narzędzia należy na „świeżo” zmyć wodą, a po wyschnięciu rozpuszczalnikami organicznymi ( np. benzyną ekstrakcyjną, naftą).



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

serwis internetowy o izolacjach
http://izolacja-jarocin.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »