Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

filtr uv okulary przeciwsloneczne

Czym jest i jakie ma znaczenie dla naszych oczu filtr uv

Jakie znaczenie ma dla naszych oczu filtr UV?Okulary przeciwsłoneczne to dodatek, który może być jednocześnie funkcjonalny, stylowy i w pełni chronić Twoje oczy. Pamiętajmy jednak, że wybór takich okularów powinien być rozważnie przemyślany. Kupując taki produkt w dobrych salonach optycznych mamy pewność o ich jakości, autentyczności i ich ochronie przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

Okulary przeciwsłoneczne z filtrem chronią zarówno rogówkę, spojówkę, powieki jak i wewnętrzne warstwy oka - soczewkę i siatkówkę. Filtr UV jest bezwzględnie obowiązkowy. Ma on za zadanie ochronę naszej wrażliwej tęczówki przed promieniowaniem UVA i UVB.

Jakie zagrożenie wynika z braku filtrów w naszych okularach?

  • ostre zapalenie spojówki
  • oparzenia plamki które może doprowadzić do ślepoty
  • zaćma
  • starcze zwyrodnienie plamki AMD
  • w rzadszych przypadkach, nowotwór wewnątrzgałkowy

Można pomyśleć, że to zbyt drastyczny scenariusz. Niestety wielu użytkowników okularów tzw „bazarowych” nie zdaje sobie sprawy z konsekwencji związanych z noszeniem okularów za 15zł.

Przy wyborze okularów przeciwsłonecznych warto zapytać swojego optyka o filtr polaryzacyjny. Okulary z taką soczewką niwelują dodatkowo nieprzyjemne odbicie światła od nawierzchni ( śniegu, maski czy szyby samochodu, wody ). Szczególnie polecane dla kierowców!!!

Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

AT Optyk Naprawa Okularów
http://www.atoptyk.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »