Rozrywka i wypoczynek » Sport

FIS Freeski World Cup Stubai 2017: ostateczna rozgrywka przed olimpiadą

FIS Freeski World Cup Stubai 2017: ostateczna rozgrywka przed olimpiadą
Zobacz więcej zdjęć »
FIS Freeski World Cup Stubai to pierwsze zawody Pucharu Świata na lodowcu Stubai oraz decydujący moment dla elity freestylerów. W dniach 24 – 26 listopada br. będą mieli jedną z ostatnich szans na zdobycie punktów FIS w Europie, potrzebnych do zimowej olimpiady w 2018 roku.

Od 24 do 26 listopada 2017 r. najlepsi freeskierzy świata będą konkurować w kategorii slopestyle (SS) w snowparku Stubai Zoo w pierwszych zawodach Pucharu Świata w narciarstwie dowolnym w tym sezonie w Europie i jednocześnie pierwszych na lodowcu Stubai. Organizatorzy FIS Freeski World Cup Stubai oczekują ok. 136 uczestników z 26 krajów. Wielu z nich będzie chciało spełnić swoje marzenia i zapewnić sobie udział w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w 2018 roku w Pjongczang. Profesjonalistów przyciągnie też zapewne znacząca pula nagród: 50 000 CHF, czyli po 25 000 CHF dla klasyfikacji kobiet i mężczyzn.

 

Wysoką klasę zawodników oraz spektakularne triki gwarantuje platynowy status imprezy przyznany przez Association of Freeskiing Professionals (AFP).

Swój udział potwierdziły m.in. brytyjskie, fińskie, francuskie, kanadyjskie i niemieckie zespoły, w tym Kanadyjka Dara Howell (mistrzyni olimpijska z Soczi w klasyfikacji slopestyle), Francuzki Coline Ballet-Baz (trzecie miejsce w zeszłorocznym PŚ w klasyfikacji slopestyle) i Tess Ledeux (mistrzyni świata w narciarstwie dowolnym z 2017 r.), Brytyjczyk James Woods (zdobywca Małej Kryształowej Kuli w slopestyle w sezonie 2012/13), Szwajcar Andri Ragettli oraz Kanadyjczycy Teal Harle i Alex Bellemare.

 

Dzięki korzystnemu położeniu lodowca na wysokości ponad 3 000 m n.p.m., organizatorzy – Austriacki Związek Narciarski (ÖSV) i Freeski Austria – mogą zbudować konkursowe ustawienie snowparku już na początku sezonu. Na zawodników będzie więc czekać idealna trasa Pro line do slopestyle, z pierwszorzędnymi skoczniami i railami. Animację 3D, przedstawiającą trasę konkursową, można zobaczyć na YT: https://youtu.be/cTg4YF9R2to.

 

Organizacja Pucharu Świata w snowparku Stubai Zoo to rezultat udanych, zeszłorocznych zawodów Stubai Freeski Open, odbywających się w ramach europejskiej klasyfikacji FIS Freeski European Cup.


Zapewne wielu uczestników tegorocznego Pucharu Świata w narciarstwie dowolnym będzie doskonalić swoje triki podczas odbywającego się właśnie Stubai Prime Park Sessions (25 października – 22 listopada br.), czyli czterotygodniowego obozu treningowego dla profesjonalnych snowboardzistów i freeskierów. Sesje odbywają się na specjalnie wybudowanej do tego celu trasie Prime Line, ulokowanej tuż obok Pro line (gdzie rozegra się rywalizacja w ramach FIS Freeski World Cup Stubai 2017).

 

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na stronie: freeskiworldcupstubai.com.

 

PROGRAM FIS FREESKI WORLD CUP STUBAI 2017:

 

środa, 22.11.              Oficjalne otwarcie wydarzenia w Innsbrucku

czwartek, 23.11.        Oficjalny trening

piątek, 24.11.                         Kwalifikacje kobiet

sobota, 25.11.           Kwalifikacje mężczyzn, impreza “Ticket to the finals” w Neustift

niedziela, 26.11.        Finał kobiet i mężczyzn

 

Fakty w skrócie: FIS Freeski World Cup Stubai 2017


Status imprezy: Puchar Świata w narciarstwie dowolnym (FIS Freeski World Cup) i platynowe wydarzenie według AFP (Platinum Event)

Data: środa, 22 listopada (początek treningu) do niedzieli, 26 listopada 2017 r. (finały)

Lokalizacja: lodowiec Stubai, Tyrol, Austria

Format: ski slopestyle (dyscyplina olimpijska od 2014 r.)

Nagrody: 50 000 CHR (25 000 CHR dla kobiet / 25 000 CHR dla mężczyzn)

Sportowcy: ok. 120 najlepszych na świecie narciarzy freestyle z ponad 20 krajów


Fakty w skrócie: Snowpark Stubai Zoo

 

Dzięki trasom Easy-, Jib-, Medium- i Pro-Line oraz położeniu na południowym stoku, z pięknym krajobrazem górskim w tle, snowpark Stubai Zoo na lodowcu Stubai przyciąga tłumy. W ostatnich latach stał się jednym z popularnych miejsc spotkań międzynarodowej sceny freestyle w Europie. Nie rzadko w snowparku Stubai Zoo można zobaczyć najlepszych zawodników, szczególnie jesienią i wiosną podczas takich wydarzeń jak Stubai Premiere – Snow Park Opening oraz Stubai Prime Park Sessions.

Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Tourismusverbandes Stubai Tirol
http://www.stubai.at

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »