Rozrywka i wypoczynek » Sport

Fitness klub - dla każego coś dobrego

Fitness klub - dla każego coś dobrego
Zobacz więcej zdjęć »
Czy zastanawiali się Państwo co tak naprawdę ciągnie coraz większą liczbę osób do fitness klubów, siłowni i innych klubów sportowych? Nie bez przyczyny pojawia się coraz więcej takich miejsc w centrach miast i centrach handlowych.

Kultura zdrowia i sportowej sylwetki

Od lat coraz mocniej zakorzenia się wśród ludzi z różnych pokoleń kultura zdrowia. Oznacza to, że coraz więce osób profilaktycznie trenuje w różny sposób, aby utrzymywać dobrą sprawnosci kondycję, a to ma przełożyć się na zdrowie. Serce i układ krwionośny zmuszony do wysiłku i intensywnej pracy powinien cechować się mniejszą podatnością na wiele chorób, pojawiających się w późniejszym wieku. Część młodych osób nie wybiega daleko w przyszłość, chcąc jak najszybciej zacząć pracować na to, aby na starość uniknąć chorób i dolegliwości, które mogłyby się pojawić i dotknąć szczególnie układ krążenia i serce. Dla nich liczy się tu i teraz, dlatego głównym motywem i działania będzie osiągnięcie wysportowanej, szczupłej sylwetki. Osiągnięcie celu w tym zakresie pozwoli czuć się atrakcyjniej i wzbudzić większe uznanie otoczenia. Jest to bardzo często spotykany powód stałych odwiedzin w siłowniach, i dotyczy głównie mężczyzn. Inną grupę aktywnych stanowią wszyscy walczący z nadwagą i otyłością. Często nie patrzy się na nich tak samo przyjaźnie jak na osoby szczupłe, czasami wzbudzają niechęć. Aby zmienić ten stan rzeczy walka z otyłością przenosi się także do klubów fitness, gdzie pod okiem specjalistów i trenerów personalnych, a także dietetyków można sprawniej osiągnąć zadowalającą wagę ciała.


W klubach sportowych, gdzie ćwiczy się wszelkie sporty siłowe, treningi fitness i cardio można spotkać się także ze spersonalizowanym zestawem polecanym określonej grupie docelowej czy skrojonej pod ścisłe potrzeby klientów. Każdy z klubów posiada własną ofertę, natomiast fragmenty poniższej przedstawione zostały na podstawie oferty Personal Gym z Łodzi.

Specjalistyczne treningi w klubach fitness

Treningi relaksacyjne

DObrym przykładem specjalistycznego treningu jest trening relaksacyjny. Polecany jest każdemu borykającemu sie z silnym stresem, stresująca pracą, ciągłym zdenerwowaniem. Treningi relaksacyjne służą do rozładowania negatywnej energii, ujściu emocjom oraz wyciszeniu i uspokojeniu. Ważnym elementem tych treningów jest stretching, który rozładuje napięcie w mięśniach. Po sesji treningowej poprawia się krążenie, ruchomość stawów co ma niebagatelny wpływ na samopoczucie jak i zdrowie psychiczne i fizyczne.

Treningi dla seniorów

Seniorzy i osoby starsze znacznie częściej narzekają na bóle mięśni i stawów, posiadają słabszą kondycję i mniej sił i wiele codziennych czynności, których muszą sobie odmawiać. Ten stan rzeczy można zmienić. Specjalne treningi dla osób starszych pozwolą poprawić stan mięśni, kondycji, poprawić ruchomość stawów, a to wszystko pod okiem specjalisty, który przygotuje odpowiedni zestaw ćwiczeń dostosowany do osoby i jej stanu zdrowia. Systematyczne treningi będą wskazane podczas leczenia osteoporozy, czy zmniejszenia ryzyka wystąpienia zawału serca.

Zestaw ćwiczeń dla wybranej partii mięśni

Przykładem takich ćwiczeń może być wzmocnienie i ujędrnienie nóg i pośladków, co często praktykują kobiety, a także trening mięśni ramion i dekoltu. W zależności od osobistych preferencji można skupić się na poprawie siły i wyglądu danych części ciała i partii mięśni. Wówczas możliwe będzie osiągnięcie znacznie szybszego efektu dla mięśni, które są dla nas priorytetowe. Kolejnym bardzo popularnym zestawem ćwiczeń są treningi na płaski i umięśniony brzuch. Łączy on elementy siłowe i cardio ponieważ wraz z rozwojem mięśni idzie w parze spalanie tkanki tłuszczowej.

Treningi dla kobiet w ciąży

To prawda, podczas ciąży zaleca się utrzymywać aktywność fizyczną. Niesie to ze sobą określone korzyści. Wzrost przemiany materii, powoduje, że po porodzie jak i w jej trakcie minimalizuje się ryzyko pojawienia otyłości. Ćwiczenia są starannie dobierane do każdego etapu ciąży. Za każdym razem wskazana jest konsultacja lekarska poprzedzająca wykonywanie treningów.

Trening plyometryczny

Ten rodzaj treningu polecany jest szczególnie sportowcom, którzy potrzebuja poprawić swoja maksysmalną siłę w krótkim czasie. Dzięki łączeniu siły i szybkości treningi pozwalają zwiększyć moc mięśni, dając lepsze rezultaty w wykonywaniu takich czynności jak skoki, podnoszenie, rzuty, biegi.

Jak widzimy siłownie sa nie tylko dla osiłków. Są to miejsca otwarte dla każdego bez względu na płeć, wiek, wygląd, czy sprawność. Każdy ma swoje własne cele, które zamierza osiągnąć, a trenując z fachowcami w tej dziedzinie, możliwe będzie szybsze osiągnięcie swoich celów.

Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Personal Gym
http://www.personalgym.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »