Gospodarka » Narzędzia
Fortiflex – wszechstronność i precyzja
Zobacz więcej zdjęć » |
Obróbka drewna i rzeźbiarstwo, produkcja biżuterii, precyzyjne wiercenie i obróbka kamienia, renowacja samochodów, prace artystyczne i rzemieślnicze - to projekty, w których sprawdzi się Fortiflex. Nowe narzędzie Dremela jest idealne do projektów stacjonarnych, wymagających precyzji i wszechstronności, a równocześnie wysokiej mocy i szybkości.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Fortiflex posiada następujące parametry: silnik o mocy 300 W, płynną regulację prędkości w zakresie od 0 do 20.000 obrotów na minutę, wysoki moment obrotowy w niskim zakresie obrotów oraz oddzielny pedał nożny umożliwiający pracę jedną ręką, a także płynną regulację prędkości.
Narzędzie jest wyposażone w wytrzymały i trwały wałek giętki, opatentowany system łożysk ślizgowych, które ograniczają emisję ciepła, a tym samym wydłużają żywotność urządzenia, wymienną prostnicę do prac precyzyjnych, system ‘click' ułatwiający wymianę akcesoriów i wykorzystujący uchwyt wiertarski. Ponadto posiada regulowaną średnicę uchwytu (0,3 - 4,0 mm) odpowiednią do różnego rodzaju akcesoriów Dremel.
Pełen zestaw Dremel Fortiflex 9100-21 składa się z wiszącego silnika Dremel Fortiflex, opatentowanego, trwałego wałka giętkiego, wymiennej prostnicy (zakres montażowy uchwytu wiertarskiego 0,3 - 4,0 mm), pedału nożnego, haka do podwieszenia z płytką do mocowania na ścianie, 21 akcesoriów. Jako element wyposażenia dodatkowego w przyszłym roku będzie dostępna prostnica o mniejszej średnicy.
Więcej informacji na stronie Dremel: http://www.dremeleurope.com
Sugerowana cena detaliczne brutto (grudzień 2009):
- Fortiflex - 1350 zł
Grupa Bosch jest wiodącym w świecie producentem techniki motoryzacyjnej i przemysłowej, dóbr użytkowych oraz technicznego wyposażenia budynków. Obroty przedsiębiorstwa, zatrudniającego 280 tys. pracowników, wyniosły w 2008 roku 45,1 mld euro. Założony w 1886 roku w Stuttgarcie przez Roberta Boscha (1861-1942) "Warsztat mechaniki precyzyjnej i elektrotechniki" to dziś wielki koncern reprezentowany przez spółkę Robert Bosch GmbH oraz około 300 spółek zależnych i regionalnych w ponad 60 krajach świata. Organizacja skupia ponadto ośrodki badawczo-rozwojowe i fabryki oraz dysponuje sprawnie funkcjonującą siecią dystrybucyjną. Aby utrzymać wiodącą pozycję technologiczną na rynku, Bosch przeznacza co roku ponad 3,5 miliardy euro na działalność badawczo-rozwojową, a w samym tylko 2008 roku przedsiębiorstwo zgłosiło do patentu ponad 3 tys. innowacji.
Społeczno-prawna struktura grupy Bosch zapewnia jej finansową niezależność i rynkową samodzielność. Umożliwia to przedsiębiorstwu inwestowanie w znaczące projekty, które zagwarantują mu przyszłość, a jednocześnie pozwala spełniać misję społeczną zgodną z przekonaniami założyciela firmy. 92% udziałów w spółce Robert Bosch GmbH należy do Fundacji im. Roberta Boscha. Funkcje rynkowe udziałowca wypełnia instytucja powiernicza Bosch Industrietreuhand KG.
Działalność grupy Bosch w Polsce obejmuje sprzedaż części samochodowych i urządzeń diagnostycznych, elektronarzędzi Bosch, Skil, Dremel i Rotozip, urządzeń grzewczych oferowanych pod markami Junkers i Buderus, systemów zabezpieczeń i sprzętu z zakresu napędów i sterowań (Bosch-Rexroth). Ponadto w Polsce odbywa się produkcja systemów hamulcowych Bosch (w Mirkowie koło Wrocławia), a także sprzedaż i produkcja (w Łodzi) sprzętu AGD w ramach spółki Bosch-Siemens Sprzęt Gospodarstwa Domowego (udział Boscha 50%).
Więcej informacji: www.bosch.com, www.bosch.pl
Nadesłał:
ap
|
Komentarze (0)