Dom » Architektura

Gabinet dla niej i dla niego – inspiracje od Kaczkan

Gabinet dla niej i dla niego – inspiracje od Kaczkan
Zobacz więcej zdjęć »
Urządzenie gabinetu, w którym praca będzie przyjemna, kreatywna i efektywna, to nie lada wyzwanie. Ważne, aby przestrzeń ta była funkcjonalna, ergonomiczna, a zarazem prezentowała się atrakcyjnie.

Własny gabinet – to brzmi dumnie! Jak jednak zaaranżować prywatne biuro, aby w pełni odpowiadało ono naszym wymaganiom oraz upodobaniom estetycznym? Pytanie to nierzadko spędza z sen z powiek osobom podejmującym się aranżacji takiej przestrzeni. Gabinet to miejsce, w którym przede wszystkim będziemy wykonywać swoje codzienne obowiązki, ale również przyjmować klientów, a czasem relaksować się po skończeniu dużego projektu. Ważne jest zatem, aby taka przestrzeń była urządzona w sposób praktyczny, a zarazem prezentowała się niebanalnie. W planie wnętrza warto uwzględnić również płeć właściciela biura – to od niej w dużej mierze zależy efekt finalny stylizacji. Idealnym dopełnieniem damskich oraz męskich gabinetów mogą być podłogi firmy Kaczkan.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

O tym należy pamiętać!

Niezależnie od tego czy urządzamy kącik do pracy w zaciszu własnego domu, czy też gabinet w przestrzeni publicznej, należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach związanych z komfortem pracy. Po pierwsze powinniśmy zainwestować w biurko w odpowiednim rozmiarze – ważne jest, abyśmy nie musieli się nad nim pochylać, ponieważ wpływa to negatywnie na kręgosłup. Biurko do samodzielnej pracy warto ustawić pod oknem tak, aby zagwarantować maksymalny dostęp naturalnego światła do pulpitu. Jeśli natomiast będziemy przyjmować przy nim interesantów, dobrze jest ustawić je tak, aby mieć widok na pokój, a nie na ścianę. Dzięki temu nie będziemy blokować swojej energii twórczej, a przy tym wzmocnimy poczucie bezpieczeństwa. Po drugie, żadne biurko nie może obejść się bez wygodnego fotela, najlepiej obrotowego z regulowaną wysokością. Ważne jest, aby element wyposażenia tego typu był stabilny, dostosowywał się do sylwetki oraz posiadał podłokietniki – jest to szczególnie ważne, jeśli przy biurku spędzamy wiele godzin dziennie. Bez wątpienia prawidłowe oświetlenie biura również stanowi bardzo ważną kwestię. Najlepiej pracować przy świetle naturalnym, jednak jeśli musimy doświetlić pomieszczenie, pamiętajmy o zasadzie, która mówi, że jeśli jesteśmy leworęczni to lampkę biurkową powinniśmy ulokować po prawej stronie, jeśli zaś praworęczni – po lewej. W gabinecie dobrze znaleźć także miejsce na kanapę, biblioteczkę, wygodny fotel i stolik kawowy – te elementy wyposażenia na pewno przydadzą się wtedy, gdy umówimy się na spotkanie z klientami, będziemy chcieli chwilę odpocząć od obowiązków lub skończymy pracę przy dużym projekcie i zaprosimy znajomych na wspólne świętowanie!

Jeśli chcemy pracować w domu, jednak nie dysponujemy osobnym pomieszczeniem, możemy pokusić się o zagospodarowanie fragmentu sypialni lub salonu. Wystarczy parawan albo regał z książkami, aby w prosty sposób oddzielić mini biuro od innego pomieszczenia. Interesującym rozwiązaniem może okazać się także wyłożenie posadzki w przestrzeni „dwufunkcyjnej” innymi deskami. Tym sposobem subtelnie podkreślimy granicę dwóch stref.

Inspirujemy do pracy!

Zarówno kobiety, jak i mężczyźni mają inne upodobania dotyczące wyglądu ich strefy przeznaczonej do pracy. Kobiety zwykle preferują lekkie, subtelne, a zarazem eleganckie stylizacje, natomiast mężczyźni odważniejsze, zaaranżowane w mocniejszych kolorach. W damskich biurach sprawdzą się pastelowe tonacje, jasne meble, zwiewne tkaniny oraz elementy dekoracyjne, wprowadzające do biura przyjemny akcent. W postaci dodatków mogą pojawić się: świeczniki, wazoniki z ciętymi kwiatami, ramki z rodzinnymi fotografiami lub obrazki. W tak zaaranżowanych gabinetach praca jest przyjemna, a całe wnętrze sprzyja skupieniu i wyciszeniu. Damskie gabinety dopełnić może drewniana podłoga Vanilla firmy Kaczkan w delikatnym, beżowym  wybarwieniu. Deski Vanilla charakteryzują się pięknym usłojeniem oraz naturalnym wyglądem, wprowadzającym do wnętrza efekt lekkości i świeżości. Panom z kolei przypadną do gustu biurowe aranżacje utrzymane w stylu kolonialnym, typowym dla dziewiętnastowiecznych posiadłości angielskich. We wnętrzach tego typu tradycyjne skórzane kanapy oraz meble z dużą liczbą szuflad i schowków zestawia się z elementami orientalnymi oraz afrykańskimi, takimi jak: ciężkie posążki, misy oraz naczynia, nawiązujące do dalekich podróży. Z przeważającą ciemną kolorystyką w tego typu stylizacjach świetnie współgrać może dębowa podłoga Whisky firmy Kaczkan w tonacji jednego z ulubionych męskich trunków. Intensywna, ciepła barwa podłogi wnosi do pomieszczenia wyrazisty charakter, poczucie zrównoważenia, ale i stanowczości. Z kolei dobrze widoczne, dekoracyjne słoje, odpowiadają za efekt dynamiki, równoważący nieco sentymentalny rys wnoszony przez orientalne trofea z podróży.

 

Więcej informacji na stronie: www.kaczkan.pl

Kaczkan produkuje podłogi drewniane od 30 lat jako tradycyjna, rodzinna firma z imponującą wiedzą o drewnie i jego obróbce. Nasze drewno pochodzi ze sprawdzonych i racjonalnie zarządzanych źródeł w Europie. Jest pozyskiwane zgodnie z zasadami świadomego zarządzania zasobami naturalnymi,
a wykonywane deski odpowiadają najwyższym standardom jakościowym. Wszystkie podłogi posiadają certyfikat FSC oraz pełną dokumentację produktów z drewna zgodną z wymogami Unii Europejskiej. Każdy etap procesu produkcyjnego odbywa się w Europie i jest nadzorowany przez eksperta, co odróżnia marką Kaczkan od firm, które produkują podłogę na skalę masową. Innowacyjne technologie pozwalają na uzyskanie wysokiej precyzji, optymalizację produkcji, obniżenie kosztów oraz ochronę środowiska, co potwierdza aż siedem certyfikatów: PN-EN dotyczący produkcji, certyfikat CE (Conformité Européenne), deklarujący spełnienie wymogów dotyczących bezpieczeństwa użytkowania oraz jakości produktu wg dyrektyw UE,  certyfikat DIBT świadczący o jakości produktów oraz
o wysokich standardach środowiska i ludzi w branży budowlanej, a także certyfikat FSC przyznawany jest za poszanowanie zasad gospodarki leśnej. Roczna produkcja wynosi 900 000 m kw. podłóg dwuwarstwowych oraz 200 000 m kw. podłóg litych, a blisko 90% podłóg trafia za granicę – na rynek europejski. Firma otrzymała liczne nagrody, z których najbardziej prestiżowe to Diamenty Forbesa 2012 i 2013,  7 Gazele Biznesu, 2 Orły Eksportu 2015.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

E.C.H.O. Communications

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »