Kobieta, zdrowie, uroda » Ciało

Ginekomastia a lipomastia – czy potrzebny zabieg

Niektórzy mężczyźni zmagają się z problemem wyglądu swojej klatki piersiowej. Ich piersi sprawiają wrażenie przerośniętych. Oznacza to wówczas, że zostali dotknięci schorzeniem ginekomastii lub lipomastii.

Ku akceptacji wyglądu

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:


Zaakceptowanie siebie to ważny krok ku osiągnięciu szczęścia, o wiele ważniejszy, niż zaakceptowanie przez innych. Wygląd odgrywa w tej materii sporą rolę. Nasza atrakcyjność fizyczna wpływa na nasze samopoczucie psychiczne. Na przykład mężczyzna posiadający zbyt duże piersi, nie musi, ale może i przeważnie czuje się niekomfortowo. Z pomocą przychodzi wówczas chirurgia estetyczna, która koryguje wygląd. Zanim jednak ktoś podda się zabiegowi, powinien się zbadać i otrzymać właściwą diagnozę. Duże piersi u mężczyzn to prawdopodobnie ginekomastia lub lipomastia. O ile w przypadku drugiego schorzenia nie potrzeba skalpela, o tyle w przypadku tego pierwszego skalpel się przydaje. Nie oznacza to jednak, iż operacja stanowi konieczność, to po prostu wybór. Niekiedy jednak ważniejsze od operacji okazuje się leczenie tego schorzenia, mogącego wynikać na przykład z niewłaściwej gospodarki hormonalnej organizmu.

Ginekomastia a lipomastia


Ginekomastia oraz lipomastia to schorzenia, które objawiają się powiększeniem piersi u mężczyzn. Schorzenia te są tak do siebie podobne, że tylko badania mają prawo w przysłowiowych stu procentach ocenić czy powiększenie piersi stanowi ginekomastię, czy lipomastię. Lipomastia wynika z odkładania się tkanki tłuszczowej w okolicy klatki piersiowej, dlatego nazywa się ją też ginekomastią pozorną. Ginekomastia wynika z zaburzeń gospodarki hormonalnej w organizmie skutkującymi powiększeniem się sutków i piersi, dlatego nazywa się ją po prostu ginekomastią prawdziwą. Lipomastia sama w sobie nie powoduje większych problemów, nie licząc oczywiście faktu, że zbyt wiele tłuszczu wpływa niekorzystnie na urodę i zdrowie. Ginekomastia uchodzi już jednak za problem poważniejszy, bo wiążący się z gruczołami, które działają niewłaściwie i hormonami, które wydzielają się w niewłaściwych proporcjach. Zabieg można wykonać przy lipomastii i przy ginekomastii, aczkolwiek przeważnie przy lipomastii wystarczy schudnąć, a przy ginekomastii oprócz zabiegu przede wszystkim objąć leczeniem układ hormonalny. Więcej o ginekomastii przeczytasz w Zatoce Piękna.

Ginekomastia fizjologiczna a patologiczna


Ginekomastia występuje u niektórych mężczyzn w okresie dojrzewania, jednak z czasem mija - nazywa się ją wówczas ginekomastią fizjologiczną. Ginekomastia występuje również u niektórych mężczyzn stale w związku z jakimiś innymi schorzeniami - nazywa się ją wówczas ginekomastią patologiczną. Ginekomastię powodują między innymi: problemy z nerkami, problemy z nadnerczami, problemy z wątrobą, problemy z tarczycą, nowotwory jąder, zespoły paranowotworowe towarzyszące nowotworom, nadmierna wrażliwość gruczołu sutkowego na hormony estrogenowe, palenie marihuany, działanie niektórych leków otyłość, dziedziczność. W najbardziej skrajnych przypadkach zdarza się, że nieleczona ginekomastia prowadzi do raka sutka.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

JustynaZ

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »