Motoryzacja » Samochody

Goodyear prezentuje prototyp inteligentnej opony w ruchu drogowym

Goodyear prezentuje prototyp inteligentnej opony w ruchu drogowym
Zobacz więcej zdjęć »
Podczas Salonu Motoryzacyjnego w Genewie, Goodyear prezentuje najnowsze postępy w rozwoju prototypu inteligentnej opony – kompletnego systemu obejmującego oponę, czujniki i algorytmy pracujące w chmurze. Komponenty systemu komunikują się z operatorem floty za pośrednictwem mobilnej aplikacji.

 

„W miarę wzrostu popularności współdzielonej mobilności w nadchodzących latach znacznie zwiększą się przebiegi pojazdów" mówi Chris Delaney, prezes Goodyear w regionie Europa, Bliski Wschód i Afryka. „Dla operatorów flot, aktywne zarządzanie obsługą opon jest kluczowe zarówno dla zapewnienia satysfakcji klienta, jak i odpowiedniego funkcjonowania modelu biznesowego."

Prototyp inteligentnej opony Goodyear umożliwia stałą łączność i współdzielenie danych w czasie rzeczywistym, co pozwala optymalnie eksploatować opony, wdrażać bezpieczniejszą i bardziej efektywną kosztowo motoryzację oraz maksymalizować czas bez przestojów.

Czujniki w inteligentnej oponie Goodyear zbierają dane z pojazdu oraz źródeł zewnętrznych i w czasie rzeczywistym dostarczają je do specjalnych algorytmów, opracowanych przez inżynierów firmy. Dzięki tym algorytmom, informacje o oponie i jej statusie - w tym stopniu zużycia, temperaturze i ciśnieniu - są stale uaktualniane i współdzielone z operatorem floty.  

„Przekazywane w czasie rzeczywistym informacje o zachowaniu opony i jej stanie mogą sygnalizować potrzebę działań serwisowych, by wydłużyć okres eksploatacji opony, poprawić jej efektywność paliwową i inne osiągi" dodaje Delaney. „Tego rodzaju aktywny serwis umożliwi operatorom flot precyzyjne identyfikowanie i zapobieganie problemom z oponami."

Współdzielona motoryzacja rozwija się, ponieważ obniża koszty i zwiększa wygodę konsumentów. W 2015 roku wspólnie przejechane kilometry stanowiły 4% globalnego ruchu kołowego. Szacuje się, że do 2030r. odsetek ten wzrośnie do 25%[1].

„W miarę ewolucji motoryzacji zmieniają się potrzeby konsumentów i operatorów flot" wyjaśnia Delaney. „Goodyear z wyprzedzeniem myśli o produktach, usługach i doświadczeniach, które zaspokoją potrzeby motoryzacyjne konsumentów i operatorów flot".

  


[1] https://www.morganstanley.com/ideas/car-of-future-is-autonomous-electric-shared-mobility

Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Alert Media Communications Sp. z o.o.
http://alertmedia.pl/

Komentarze (1)

  • avatar
    ~Grzegorz 2018-03-27 14:28:48

    Ciekawe jak będzie się spisywać. Ale póki szukacie tradycyjnych opon to polecam logistykaopon.pl - wybór z ponad 2 milionów rodzajów i 120 firm.


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »