Dom » Budownictwo

Ile kosztuje butla gazowa? Przykładowe ceny

Ile kosztuje butla gazowa? Przykładowe ceny
Zobacz więcej zdjęć »
Butle z gazem płynnym posiadają bardzo szerokie zastosowanie. Są ekonomicznym i czystym źródłem energii potrzebnej między innymi do gotowania czy też do ogrzewania. Ile trzeba będzie zapłacić za butlę gazową?

Wtedy, gdy chcemy zaopatrzyć się w gaz płynny, potrzebujemy butli. Możemy zakupić ją zarówno na własność, jak i wydzierżawić, wpłacając odpowiednią kaucję, którą będzie można odzyskać wtedy, gdy odda się butlę. Trzeba będzie wobec tego przemyśleć, co będzie najlepszym rozwiązaniem, ponieważ zarówno zakup, jak i dzierżawa mają swoje zalety i wady.


Zakupienie butli generalnie jest podobne cenowo do jej wydzierżawienia, dlatego też wiele osób decyduje się na zakup, by mieć ją na własność. Warto jednak pamiętać o tym, że jeżeli chce się zachować zakupioną butlę, trzeba będzie uzupełniać ją w punkcie, w którym będzie to możliwe. Dzierżawa pozwala za to na swobodną wymianę butli w praktycznie dowolnym punkcie na terenie całego kraju.

Przykładowe ceny pustych butli gazowych:

  • butla gazowa 11 kg – około 80-100 złotych
  • butla gazowa 3 kg – około 70-80 złotych
  • butla gazowa 2 kg – około 70 złotych
  • butla gazowa 0,5 kg – około 60-80 złotych

Butle można obecnie zakupić w wielu punktach – sprzedaż prowadzą między innymi markety budowlane, można kupić je na stacjach benzynowych czy w przypadku butli turystycznych w sklepach z wyposażeniem sportowym i turystycznym. Butle można kupować również przez internet w sklepach i na aukcjach on-line.

Oczywiście, jeżeli interesuje cię butla gazowa cena będzie dodatkowo obejmowała napełnienie jej gazem. W przypadku butli 11 kg to koszt około 45-50 złotych. W przypadku butli turystycznych często napełnienie jest liczone od kilograma i płaci się około 7-8 złotych za kilogram.

Wobec tego wtedy, gdy chcesz zdecydować się na zakupienie czy wydzierżawienie butli gazowej, musisz ponieść koszt związany zarówno z wejściem w jej posiadanie, jak i jej uzupełnieniem o gaz techniczny. Początkowy koszt wyniesie wobec tego koło 125-150 złotych w zależności do tego, gdzie wykona się zakupy.

Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Dziś:
KONFERENCJA ANTYDOPINGOWA WARSZAWA
Za 6 dni:
KONFERENCJA ANTYDOPINGOWA WARSZAWA
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »