Gospodarka » Przemysł
Innowacyjny system Rittala realizuje założenia Przemysłu 4.0
Zaprezentowany po raz pierwszy podczas targów HMI system szaf pełnogabarytowych Rittal VX25 wspiera budowę aparatury sterowniczej i rozdzielczej w drodze do realizacji założeń Przemysłu 4.0. Dzięki połączeniu nowej szafy sterowniczej i jej cyfrowego bliźniaka produkt spełni wszystkie wymagania cyfryzacji – od konfiguracji online i inżynierii, przez montaż, aż po automatyzację i tracking. Wysoka jakość i ciągłość danych w inżynierii pozwala firmie Rittal spełnić warunki połączenia realnego i fizycznego przebiegu procesów – z wyraźnym wzrostem efektywności dla konstruktorów aparatury sterowniczej i rozdzielczej.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
System VX25 zawiera wszystkie dane 3D w najwyższej jakości. Cyfrowy produkt wspiera konstruktorów aparatury sterowniczej i rozdzielczej we wszystkich procesach, wzdłuż łańcucha wartości. Projekt elektryczny, konstrukcja mechaniczna, zaopatrzenie, kalkulacja, produkcja oraz wszystkie inne obszary wytwarzania aparatury sterowniczej i rozdzielczej
mają w ten sposób stały dostęp do kompletnych, pełnowartościowych danych.
Przed użytkownikiem otwierają się nowe drogi do kompleksowej cyfryzacji procesów, zgodnie zasadami Przemysłu 4.0.
Najwyższa jakość danych
Efektywność planowania i tworzenia projektów na komputerach zapewniona jest przez łatwe pobieranie szczegółowych, zweryfikowanych danych dzięki oprogramowaniu CAD 3D, elastyczną transmisję danych we wszystkich popularnych systemach CAD, mechatroniczną inżynierię za pomocą CAE/CAD, a sporządzanie layoutu szafy sterowniczej jest możliwe dzięki EPLAN Pro Panel oraz klasyfikację danych według eClass i ETIM. Te specjalistyczne narzędzia umożliwiają realizację procesów projektowych z każdego miejsca na świecie.
Bezbłędna konfiguracja
Łatwą i bezbłędną konfigurację VX25 oraz żądanych komponentów zabudowy umożliwia internetowy system konfiguracji Rittal. Wymagany poziom bezpieczeństwa planowania zapewniają zintegrowane kontrole poprawności, które pozwalają na bezpośrednią reakcję, gwarantując wysoką niezawodność rozwiązania. Rittal upraszcza ponadto proces składania zamówienia oraz wsparcie online podczas przechodzenia z TS 8 na system szaf pełnogabarytowych VX25, dostępnych na stronie: https://www.rittal.com/com_en/vx25/
Łatwy tracking
Zweryfikowane rezultaty konfiguracji i inżynierii tworzą podstawę do automatycznego sterowania maszynami w produkcji. W celu zoptymalizowania procesów łańcucha wartości
w budowie aparatury sterowniczej i rozdzielczej, płaskie części systemu VX25 opatrzono kodem QR. W przyszłości będzie można je wykorzystać np. do sterowania produkcją oraz zwiększenia poziomu identyfikowalności podczas budowy aparatury sterowniczej
i rozdzielczej. Za pomocą kodów QR można przyporządkować komponenty szafy sterowniczej do konkretnego zamówienia lub projektu klienta. W ten sposób można śledzić podzespoły przez cały proces, przyporządkować je do konkretnych realizacji oraz rejestrować ich dokładną wysyłkę.
O Rittal:
Firma Rittal z siedzibą w Herborn w Hesji to wiodący światowy dostawca systemowy szaf sterowniczych, systemów rozdziału prądu, klimatyzacji, infrastruktury IT oraz oprogramowania i serwisu. Rozwiązania systemowe Rittal można znaleźć w ponad 90 procentach wszystkich branż na całym świecie, np. w budowie maszyn i urządzeń, w przemyśle spożywczym, a także w branży IT i telekomunikacyjnej.
Do szerokiego spektrum zastosowań produktów lidera na rynku światowym należą konfigurowalne szafy sterownicze, których dane są dostępne w całym procesie produkcji. Inteligentne rozwiązania chłodzenia Rittal z niższym o nawet 75 procent zużyciem energii
i CO2, które mogą komunikować się z procesem produkcji, a także umożliwiają przewidywanie napraw i konserwacji. Jak również innowacyjne rozwiązania IT – od szaf IT, przez modułowe centrum danych, aż po rozwiązania Edge & Hyperscale Computing.
Wiodący dostawcy oprogramowania, firmy Eplan i Cideon, uzupełniają łańcuch wartości
o interdyscyplinarne rozwiązania inżynieryjne, a Rittal dzięki swoim systemom automatyzacji (w skrócie RAS) – pomaga tworzyć rozwiązania automatyzacji budowy aparatury sterowniczej i rozdzielczej precyzyjnie, elastycznie i efektywnie.
Rittal został założony w roku 1961 i jest w ramach holdingu Friedhelm Loh Group. Grupa jest obecna na całym świecie z 18 fabrykami i 80 międzynarodowymi spółkami córkami. Cała grupa zatrudnia ponad 11 500 pracowników, a jej obroty w 2017 roku wyniosły ok. 2,5 miliarda euro.
Więcej informacji na temat firmy Rittal dostępnych jest na stronach: http://www.rittal.pl oraz www.friedhelm-loh-group.com.
Nadesłał:
BestBrands
|
Komentarze (1)
Ja ostatnio znalazłem fajny sklep z osprzętem elektronicznym