Technologie » Internet
Internetowa baza ofert PK
Zobacz więcej zdjęć » |
Baza zawiera w sobie wszystkie informacje konieczne do wykonania usług komercyjnych na rzecz uniwersytetu. Można w niej znaleźć m.in. informacje o prowadzonych aktualnie projektach badawczych oraz wynikach badań, które mogą znaleźć zastosowanie w przemyśle.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Baza obejmuje cztery moduły: eksperci, laboratoria, projekty oraz oferty technologiczne.
Pierwszy z nich zawiera informacje o pracownikach Politechniki Krakowskiej posiadających doświadczenie w realizacji ekspertyz dla przemysłu. Obejmuje dziedziny, w których działają oraz listy referencyjne wykonanych ekspertyz.
Moduł "Laboratoria" gromadzi informacje o dostępnej na uczelni aparaturze oraz rodzaju wykonywanych na niej badań i analiz. Obejmuje opis aparatury i urządzeń laboratoryjnych, wykaz uzyskanych certyfikatów i listy referencyjne wykonanych badań.
Moduł trzeci - "Projekty" - zawiera dane o projektach badawczo- rozwojowych i przedsięwzięciach innowacyjnych realizowanych na PK i finansowanych ze źródeł zewnętrznych, natomiast ostatni moduł "Oferty technologiczne" gromadzi informacje o wynikach projektów, które mogą znaleźć zastosowanie w przemyśle. Obejmuje on opis oferowanych technologii, aktualny etap zaawansowania prac badawczych, sposób ochrony praw własności intelektualnej oraz dziedzinę przemysłu, w której można wykorzystać uzyskane wyniki.
Oprócz bazy w ramach projektu mają zostać wypracowane procedury zarządzania własnością intelektualną na uczelni oraz procedury dotyczące oceny zdolności wdrożeniowej, umów między autorami/twórcami a uczelnią w zakresie przekazania praw majątkowych, zasad okresowej oceny pracowników naukowych i tworzenia spółek spin-off na Politechnice Krakowskiej.
Jednocześnie platforma umożliwia nawiązanie kontaktu z ekspertami posiadającymi doświadczenie w realizacji usług dla przemysłu. Jak twierdzą realizatorzy projektu, baza ta jest odpowiedzią na ciągły wzrost znaczenia Internetu w wyszukiwaniu informacji. Zgromadzone tu oferty - opublikowane pierwotnie w połowie ubiegłego roku w formie wydawnictwa - mają być ogólnodostępne oraz, co najważniejsze, na bieżąco aktualizowane. "Pobudzanie współpracy przemysłu z ośrodkami naukowymi jest jednym z celów polityki Unii Europejskiej. Dzięki takiej współpracy zyskuje przemysł, który nie zawsze posiada odpowiedni potencjał w postaci wykwalifikowanej kadry naukowej i specjalistycznej aparatury jak i ośrodki badawcze, które z kolei nie zawsze mają pieniądze na rozwijanie swoich projektów" - mówią pomysłodawcy projektu.
Komentarze (0)