Dom » Ogrody

Jak pielęgnować drewniany taras?

Jak pielęgnować drewniany taras?
Zobacz więcej zdjęć »
Drewniane tarasy to klasyk w naszych domach - eleganckie , a zarazem bardzo praktyczne. Jednakże, aby służyły przez długie lata, musimy o nie odpowiednio zadbać. Kompleksowa ochrona sprawi, że będziemy cieszyć się drewnianym tarasem przez cały sezon. Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka porad.

Z tego artykułu dowiesz się, jak zadbać o drewniany taras. Drewno wymaga konserwacji nie tylko z zewnątrz. Derwniany taras to niemalże organizm, który należy odpowiednio dokarmiać. Dzięki architektowi z Opola Madom dowiesz się, jak zrobić to we właściwy sposób.

Drewniane tarasy wystawione są na codzienną ekspozycję pod gołym niebem. Słońce, deszcz, wiatr wszystko to działa negatywnie na stan i trwałość naszego tarasu. Na stan tarasu i jego długość "życia" ma również drewno, a mianowicie jego jakość. Dlatego warto skonsultować się ze specjalistą, który pomoże wybrać nam odpowiedni materiał. W tej sytuacji może nam pomóc projektant domów jednorodzinnych Madom, który zbudował w swoim życiu niejeden taras. Poleca się drewno modrzewiowe, massaranduba lub drewno bangkirai. Wybierając jeden z tych gatunków, mamy pewność, iż wybieramy naprawdę solidny materiał.

Aby taras utrzymywał swoją kondycję, zaleca się olejowanie tarasu. Gdy robimy to pierwszy raz, należy nałożyć podwójną, nie za grubą warstwę. Jeśli dobrze dbaliśmy o nasz drewniany taras w przeszłości, to wystarczy coroczne olejowanie. Jeżeli na tarasie widoczne są zdarte do żywego drewna warstwy lakieru, zaleca się skorzystanie z usług profesjonalistów. Wówczas mamy pewność, iż nasz taras znajduje się w dobrych rękach. Specjalista zeszlifuje starą warstwę lakieru i odnowi drewno, odpowiednio je konserwując.  

Jeżeli sami podejmujemy się konserwacji naszego drewnianego tarasu, spróbujmy wydobyć jego piękno, lakierując go matowymi preparatami, dającymi bardzo naturalny efekt. Lazury impregnacyjne są dostępne nawet w pięciu standardowych kolorach. Dostępne są również barwione lazury. Lakierując taras trzy razy, uzyskamy jeszcze lepszy efekt.

Pokrywając taras drewnem, musimy liczyć się z tym, że jest ono bardzo wymagające. Jeżeli chcemy, aby był trwały i piękny, musimy zainwestować w niego trochę pracy. 

Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

redMustang SEO

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Dziś:
Agnieszka Krawczyk - spotkanie autorskie w empik Bonarka, Kraków, 27.04, godz. 18:30
Wróźbita Maciej z wizytą w empiku Bonarka, Kraków, 26.04, godz.18:00
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »