Dom » Ogrody

Jak przechowywać narzędzia ogrodowe przez zimę?

Do pielęgnacji ogrodu i przestrzeni wokół domu wykorzystujemy coraz więcej narzędzi, które zdecydowanie ułatwiają i przyśpieszają nasze prace. Jeżeli wybieramy dobre jakościowego sprzęty, to powinny one służyć nam przynajmniej przez kilka sezonów.

Gdzie przechowywać narzędzia zimą?

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:


W czasie jesieni wykorzystujemy jeszcze część sprzętów, jednak niektóre z nich są nam już w tym okresie niepotrzebne. Regularnie powinniśmy zatem konserwować niewykorzystywane już sprzęty i przygotować je do przezimowania. Pamiętajmy o wszystkich elementach, które wykorzystywaliśmy w trakcie sezonu. Konserwacji wymagają nie tylko sprzęty spalinowe i elektryczne, ale również łopaty, grabie, wąż ogrodowy oraz różnego rodzaju elementy małej architektury. Jeżeli nie mamy wydzielonego miejsca na przechowywanie narzędzi ogrodowych, to przed zimą warto sobie taki kącik wygospodarować. Najbardziej optymalne byłoby osobne pomieszczenie, jednak nie zawsze mamy taką możliwość. Wraz z początkiem nowego sezonu docenimy jednak fakt, że nasze narzędzia są uporządkowane, a my nie musimy przeszukiwać całej piwnicy, aby przypomnieć sobie gdzie postawiliśmy grabie. Miejsce, w którym trzymamy nasze narzędzia powinno być suche i wolne od zbyt dużego zawilgocenia. Gdy mamy wolną przestrzeń na podwórku, to świetnym rozwiązaniem jest postawienie drewnianego domku na narzędzia – sprawdzi się nie tylko zimą, ale także w trakcie sezonu. W garażu i piwnicy liczy się każdy centymetr, dlatego warto przymocować do ścian uchwyty i haki, na których powisimy narzędzia – dzięki temu zaoszczędzimy trochę miejsca. Drobniejsze elementy warto uporządkować i pochować, na przykład w skrzynce narzędziowej.


Konserwacja narzędzi


W okresie jesiennym jednym z najczęściej wykorzystywanych narzędzi są grabie, które pomagają nam w walce ze spadającymi liśćmi. Gdy zakończymy już porządkowanie podwórka, to należy je oczyścić, umyć i wysuszyć. Podobnie postępujemy z łopatami, widłami i motykami. Możemy wykorzystać do tego węża ogrodowego lub myjkę ciśnieniową – takie czyszczenie będzie zapewne dokładniejsze. Warto również usunąć rdzę z narzędzi. Przyda nam się do tego papier ścierny lub szczotka druciana. Wszystkie narzędzia, które wykorzystujemy do przycinania (sekatory, nożyce) należy po ostatnich pracach dokładnie oczyścić z resztek roślin, a następnie umyć i wysuszyć. Ruchome mechanizmy można dodatkowo zakonserwować specjalnym środkiem do metalu.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Alicja Rewa

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »