Dom » Wnętrza

Jak zaaranżować sypialnię na poddaszu?

Jak zaaranżować sypialnię na poddaszu?
Zobacz więcej zdjęć »
Coraz częściej poddasze jest wykorzystywane do urządzenia dodatkowego pokoju. Dobrym pomysłem jest umieszczenie tam sypialni. Przy aranżacji warto jednak pamiętać o kilku bardzo istotnych kwestiach.Meble

 Przede wszystkim urządzając sypialnię na poddaszu warto zdecydować się na zamówienie gotowych mebli na wymiar. W pomieszczeniu niestandardowym, gdzie znajdują się skosy bardzo trudno jest dopasować standardowe meble. Dlatego tez lepszym rozwiązaniem jest zmierzenie pomieszczenia i następnie wykonanie do niego mebli na wymiar. Ponadto niezwykle ważne jest pamiętanie o tym, aby łóżka nie umieszczać bezpośrednio przy ścianie, gdzie znajduje się skos. Może to się skończyć tym, że wstając rano osoba wyższa będzie zwyczajnie uderzała o ścianę. 

Styl

 Aby pomieszczenie to wyglądało atrakcyjnie warto jest zdecydować się na urządzenie jego w jednym stylu. Decydując się przykładowo na styl skandynawski bardzo ważne jest aby w pokoju znalazło się również łóżko w stylu skandynawskim, a także wszelkie meble i ozdoby. Urządzając pomieszczenie zgodnie z założeniami konkretnego stylu można mieć pewność tego, że wszystko będzie do siebie idealnie dopasowane. Warto również pooglądać różnego rodzaju aranżacje w internecie. Zawsze można tam znaleźć inspirację dla siebie.

Oświetlenie

 Z racji tego, że na poddaszu często znajdują się jedynie niewielkie okna, to niezwykle ważne jest wprowadzenie do wnętrza odpowiedniego oświetlenia sztucznego. Dobrze jest, kiedy w pokoju będzie zainstalowane oświetlenie główne i dodatkowe. Pierwsze z nich powinno być intensywne i przybierać kolor biały. Z kolei oświetlenie dodatkowe powinno być funkcjonalne. Dobrze jest kiedy możliwe będzie manipulowanie jego kolorem i intensywnością. W ten sposób możliwe będzie dopasowanie światła do konkretnych sytuacji. Inne oświetlenie powinno stosować się w trakcie uczenia się, inne w trakcie oglądania filmu, a jeszcze inne w trakcie czytania książki przed snem. Dlatego też warto umieścić dwa rodzaje oświetlenia w swojej sypialni.
Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Meble skandynawskie
http://scandicsofa.pl/

Komentarze (1)

  • avatar
    ~Djuka 2018-01-28 21:23:29

    Fajne rady :) na pewno wykorzystam, bo wlasnie przeprowadzam sie na poddasze :D Ostatnio upatrzylam sobie juz lozko w salonie agata, teraz szukam jeszcze komody, ale mysle, ze tez wybiore juz w agacie :)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »