Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Jaki materac przeciwodleżynowy kupić?

Najbardziej narażonymi na odleżyny osobami są pacjenci, który poruszają się w sposób ograniczony lub nie są w stanie swobodnie zmienić pozycji ciała. Ciało takich osób jest narażone na długotrwały ucisk.
Osoba chora, która jest przytomna nie odczuwa ból, który zmusiłby ją do zmiany pozycji, dlatego na ciele takich osób tworzą się odleżyny.

Najlepszym rozwiązaniem w przypadku takich osób jest zastosowanie materaca przeciwodleżynowego. Największą skuteczność w zapobieganiu odleżynom wykazały materace zmiennociśnieniowe, ponieważ stwarzają warunki symulujące naturalną zmianę położenia i ucisku na określone partie ciała.

Materac przeciwodleżynowy składa się z materaca złożonego z komór oraz połączonej z nią pompy. Komory te są naprzemiennie wypełniane powietrzem, dzięki czemu ciało chorego jest systematycznie masowane. Im materac wyższy tym lepiej, ponieważ dzięki temu chory zapada się w miękki materac. Materac przeciwodleżynowy według specjalistów z Polskiego Towarzystwa Leczenia Ran są najskuteczniejszym rozwiązaniem w walce z odleżynami. Jest on dostępny w bardzo korzystnej cenie w sklepie internetowym Ortopedyczny24.pl.

Ortopedyczny24.pl

 

Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

karinek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Dziś:
KONFERENCJA ANTYDOPINGOWA WARSZAWA
4Dreamers w Empik Bonarka - 24.06, godz. 15:30
Za 3 dni:
KONFERENCJA ANTYDOPINGOWA WARSZAWA
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »