Dom » Wnętrza
Jakość i design to Dobry Wzór na produkt: seria Akme Spot od Ledecco wyróżniona
Zobacz więcej zdjęć » |
Innowacyjne rozwiązania technologiczne o wysokiej jakości wzornictwa zarówno pod względem użyteczności, jak i estetyki to pola, na których polskie produkty uzyskują istotną przewagę konkurencyjną. Nie ustępując światowym markom pod względem parametrów, czy nowoczesnego designu oferują polskiemu konsumentowi rozwiązania wysokiej klasy często w dużo atrakcyjniejszej cenie. Przykładem jest wprowadzona przez firmę Ledecco seria źródeł światła opartych na technologii LED o nazwie Akme Spot. Są to zamienniki klasycznych halogenów o napięciu 230 V i 12 V, które pozwalają zaoszczędzić nawet do 80% energii elektrycznej.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
„Dobry Wzór” wyznacza trendy
Dobry Wzór to niezależny konkurs organizowany przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego, który na podstawie przeprowadzanego przez ekspertów monitoringu selekcjonuje produkty i usługi do grona finalistów mających ubiegać się o tytuł najlepszego projektu na polskim rynku. Produkty oceniane są pod względem innowacji technologicznych w zakresie rozwiązań materiałowych, wymogów ergonomicznych, oraz walorów zarówno funkcjonalnych, jak i użytkowych. Tytuł Dobry Wzór produkt zdobyć można w jednej z czterech kategorii: sfera domu, sfera pracy, sfera publiczna; nagroda przyznawana jest także w sferze usług. Dla najlepszego produktu zaprojektowanego przez polskiego projektanta i wyprodukowanego przez polskiego przedsiębiorcę przewidziana jest specjalne wyróżnienie Wzór Roku, przyznawane przez Ministra Gospodarki.
Rodzime oświetlenie LED - i wszystko staje się jasne
Seria źródeł światła wykorzystujących technologię LED Akme Spot opracowana i produkowana przez firmę Ledecco to zdaniem kapituły produkt godny ubiegania się o tytuł Dobry Wzór w kategorii sfera publiczna. Diody LED zaliczane są do tzw. czwartej generacji źródeł światła, opartej o technologię SSL (Solid State Lighting). Ten rodzaj oświetlenia nazywany jest niekiedy technologią jutra, choćby ze względu na dyrektywę unijną obligującą do stopniowej wymiany produktów oświetleniowych na energooszczędne źródła, zgodnie z którą do 2016 roku ze sprzedaży wycofane mają zostać wszystkie z klasą energetyczną C. Jest to obecnie najszybciej rozwijająca się technologia oświetlenia, która także w Polsce na przestrzeni ostatnich lat przeżywa prawdziwy „boom”, jednak większość produktów znajdujących się na rodzimym rynku pochodzi z importu.
Ledecco jest młodą, polską innowacyjną firma, która zajmuje się projektowaniem oraz produkcją oświetlenia LED, co ma przełożenie na wysoką jakość źródeł światła. Systematyczne wprowadzanie na rynek tego typu innowacyjnych zastosowań możliwe jest dzięki współpracy firmy z polskimi jednostkami naukowymi, m. in. z laboratorium Instytutu Elektrotechniki i Politechniki Wrocławskiej. Firma pragnąc zagwarantować swoim klientom najwyższą jakość, bezpieczeństwo oraz niezawodność produktów stawia na rzetelność parametrów oświetlenia potwierdzoną przez polskie jednostki naukowe. Kapituła konkursu biorąc pod uwagę wymienione aspekty oraz innowacyjność tego w 100% polskiego produktu doceniła także jego walory estetyczne i ergonomiczne.
Klienci oszczędzają czas, pieniądze ... i nerwy
Gwarancja niezawodności to główne powody, dla których polskie produkty zdobywają przychylność – oraz co ważniejsze – przywiązanie coraz większej rzeszy konsumentów. Dobrze zaprojektowany produkt to taki, który adekwatnie wpisuje się w potrzeby codziennego użytkowania, cieszy oko, a także – na co zwraca się coraz większą uwagę – nie sprawia użytkownikowi problemów. Tempo życia współczesnego społeczeństwa zmusza nas do wybierania rozwiązań, które pozwalają oszczędzać nie tylko pieniądze, ale przede wszystkim czas i nerwy. Klient, jeśli już zdecyduje się poświęcić fundusze i energię na zastosowanie nowego rozwiązania np. w wyposażenia domu, chce mieć gwarancję, że dokonał wyboru pozwalającego cieszyć się komfortem bez potrzeby napraw i wymian przez możliwie jak najdłuższy okres czasu. Przyznawany przez Polski Instytut Wzornictwa Przemysłowego tytuł Dobry Wzór ma na celu głównie promocję solidnych, dobrze przemyślanych rozwiązań, jednak ogrywa przy tym inną, niezmiernie ważną rolę stanowiąc cenny komunikat dla konsumentów poszukujących na rynku określonych wartości. Ogłoszenie wyników konkursu oraz otwarcie pierwszej wystawy finalistów konkursu Dobry Wzór 2012 już 12.09.2012.
Źródło: http://www.ledecco.com
Nadesłał:
ledecco sp.zo.o.
|
Komentarze (0)