Firma » Biznes

Kasa fiskalna do sklepu – jaką wybrać?

Kiedy wybieramy kasę fiskalną możemy mieć mały zawrót głowy. Tym bardziej jeśli nie jesteśmy biegli w tej materii. Można to porównać do problemu wyboru laptopa, w sytuacji kiedy od kilku co najmniej lat nie śledzimy zmian, jakie zachodzą na rynku.

Warto jest wtedy co nieco poczytać w temacie oraz odwiedzić strony producentów. Warto również pamiętać, że podobnie jak z laptopem najdroższe i najlepsze, wcale nie oznacza najlepsze dla nas. Jeśli kupimy sprzęt, którego możliwości wykorzystujemy w 40% to oznacza, że przepłaciliśmy o 60%. W myśl tej zasady powinniśmy kasę fiskalną wybrać taką, aby była dobrana do rozmachu naszej działalności handlowej.    
 
Prowadzenie małego sklepu osiedlowego
 
Kiedy prowadzimy mały sklep osiedlowy, to nasza kasa fiskalna wcale nie musi być to "Ferrari" wśród kas fiskalnych. Warto jest pamiętać również o tym, że zapewne będziemy walczyć o miejsce na ladzie. Zazwyczaj najbardziej istotne jest wówczas, aby kasa miała jak największe możliwości. Wybierając sprzęt dobrze jest szukać kasy fiskalnej, która ma niewielkie gabaryty i występuje razem z wagą.  Dzięki temu zaoszczędzamy naprawdę sporo miejsca. Z tak zwanych "bajerów" możemy skorzystać z modelu, który umożliwia podłączenie skanera na podczerwień, zdecydowanie skraca to czas obsługi klienta. W sklepie osiedlowym może to być niezwykle istotne, zwłaszcza jeśli w pobliżu jest konkurencja. 
 
Prowadzenie małego SAM-u
 
Jeżeli nasze ambicje wybiegają poza prowadzenie małego sklepu osiedlowego, lub nasz interes po prostu dobrze rozwija, zwiększamy powierzchnię handlową oraz zasób asortymentu.  Musimy wtedy dopasować nasz sprzęt fiskalny do nowych potrzeb. Przede wszystkim kasa w nowym sklepie powinna mieć dość dużą bazę PLU (baza towarowa), obsługujący ją mocny procesor oraz duże możliwości komunikacyjne. Do możliwości komunikacyjnych zaliczamy między innymi możliwość podłączenia terminala płatniczego, lub wspomnianego wcześniej czytnika na podczerwień. W sklepie średnich rozmiarów, kasy powinny być zaopatrzone w mocne akumulatory, oraz wbudowane kasetki na pieniądze. W sklepie osiedlowym możemy wydawać pieniądze z "szuflady". W sklepie średnim musimy mieć ergonomiczne stanowisko do szybkiego obsługiwania klientów, od tego może zależeć być albo nie być naszego interesu. Ponadto kaseta z pieniędzmi uchroni naszych pracowników, a finalnie nas przed kradzieżą w chwili nieuwagi.
 
Drukarka w kasie fiskalnej
 
Drukarka jest jedną z najważniejszych części kasy fiskalnej. To dzięki niej możemy się rozliczać z fiskusem, a nasi klienci mają potwierdzenie zapłaty i ewentualnie podstawę reklamacji. Drukarka powinna działać przede wszystkim możliwie jak najszybciej, jednocześnie zapewniając maksymalnie dobrą jakość wydruku. W przypadku drukarek sytuacja jest analogiczna do samej kasy fiskalnej. Powinna ona zostać odpowiednio dobrana do profilu naszej działalności. Jest jeszcze jedna rzecz jaką powinniśmy uwzględnić kiedy kasa fiskalna jest wybierana. Tą rzeczą jest serwis. Ważne są warunki jakie obejmuje oraz szybkość naprawy.
 
Pomoc eksperta w wyborze kasy fiskalnej
 
Jeśli mimo wszystko dalej nie wiesz jaka kasa fiskalna będzie odpowiednia dla prowadzonej przez Ciebie działalności, zapytaj ekspertów. Na stronie www.abselektronik.pl znajdziesz szeroki wybór kas fiskalnych w najlepszych cenach. Dodatkowo możesz uzyskać fachową, darmową poradę odnośnie wyboru kasy fiskalnej.
 
Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Konrad0950

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowejPublikuj artykuły i zarabiaj z CentrumPR.
Dziennikarstwo obywatelskie


Piszesz artykuły? CentrumPR to serwis stworzony również dla dziennikarzy obywatelskich. Błyskawiczna publikacja, wysokie miejsca w Google to zalety których może nam pozazdrościć konkurencja.
Dziennikarstwo obywatelskie
porównanie serwisów


Kalendarium

Dziś:
Warsztaty z Reksiem - godz. 12:00, Empik Bonarka, Kraków
Opowieści na dobranoc... - warsztaty dla dzieci. godz. 16:00, Empik Bonarka, Kraków
Warsztaty z Reksiem - godz. 12:00, Empik Bonarka, Kraków, ul. Kamieńskiego 11
Tappi i przyjaciele - Ekspedycja w Wielkie Nieznane – warsztaty z Marcinem Mortką
OPERACJA - KODOWANIE - SZYFROWANIE - warsztaty detektywistyczne
Warsztaty "Wiosenne ozdoby", Empik Posnania, 17.03, 13:00-15:00
Za 2 dni:
Spotkanie autorskie,Przemysław "Vegenerat" Ignaszewski, Poznań,Empik Plac Wolności,19.03,18:00
Za 3 dni:
AlienGuard Roadshow 2018: Bakotech zaprasza do Gdańska, Warszawy, Wrocławia i Krakowa
Za 10 dni:
Spotkanie autorskie,Kuba Wojtaszczyk, Poznań,Empik Plac Wolności,27.03,18:00
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »